CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja
 
Ma 2024. március 28. csütörtök, Gedeon napja van.
Holnap Auguszta napja lesz.
"Klubtag szeretnék lenni. Mit tegyek?"
Kattints -> IDE!
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Navigáció
Főoldal
Hírek
Cikkek
Fórum
KRESZ
ELADÓ cuccok
GyIK
Letöltések
Linkek
Kapcsolat
Keresés
Eseménynaptár
Szavazás
Nagy divat manapság az okostelefon és a mobilinternet. Használsz mobilnetet az okostelefonodon?

Persze, mobilnet előfizetésem is van

Igen, néha-néha, de csak előfizetés nélkül

Okostelefont használok, de nem netezek rajta

Nincs okostelefonom, de tervezek venni egyet

Nem okostelefont használok

A telefon nem internetezésre való

Nincs mobilom

Mi az az okostelefon?

Szavazáshoz be kell jelentkezni

Eredmények
Hozzászólások : 3
Archívum
Szótár
Fórumtéma megtekintése
CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja | Keeway motorok | Keeway chopperek
Oldal: 36 / 102 << < 33 34 35 36 37 38 39 > >>
Szerző RE: SS250
kutyafitty




Hozzászólások: 113
Lakóhely: Stuttgart-Halásztelek
Regisztrált: 06.08.08
Elküldve: 2009.05.27 09:02
Pytzoure,te pedig minnél előbb csináld meg a silenteket,ha eddig nem csináltad még meg,mert ha a lánckerék meg tud mozdulni, viharos gyorsasággal eszi meg a tegely alu agyát/egyszerűen ilyen őrült szerkeztet(alura fekszik a lánckerék,menesztő nélkül) motoron még nem láttam,megspékelve használhatlan silntekkel/ és dpepe "sorsára" jutsz,de lehet már igy is késő.Sajna a secát és cruisert 5000 km enként tanácsos szétszedni.Nekem az sl 150 esem 18000 kn alatt három garnitúrát evett meg pedig az csak 13 lóerős -igaz én is és első tulaja is 110 kg os volt-vagyok.Ö még utast is vitt,ezt nem tűrte a gyalázatos minőségű silent.
Annyira nem ,hogy nekem mikor megvettem egy hét múlva leugrott a lánckerék,mert ketté törte a seger gyűrűt.A lánckerék leugrott a tegelyhez és a menesztő csavar beszorult a lengő kar mellé. Kb 80 nál beblokkolt a hátsó kerék,egy kanyar előtti motorfékre engedés pilanatában.Blokklt hátsó kerékkel salakmotoros módon vettem be a kanyart,úgy ,hogy szemből kishijján metörölköztem a sárgabuszban. úgy beszorult,hogy otthon csak pajszerrel sikerült a lengőkar elfeszítésével kiszerelni a kereket.Ez okulás képpen mondom, itt nagyon kell vigyázni és a lánckerék bármilyen elkoválygását orvosolni kell,nem szabad várni,mert bejöhet az én esetem, és ennek megúszásához ,nem csak motoros tudás(ami nekem szerintem ehhez nincs elégsmiley),hanem jó adag "Védőszenti"smiley segítség is elkell.
Pytzoure a priv üzidre válaszoltam, bocsi csak most ,de csak néhány napja vagok itthon ,és holnap reggel indulok vissza. üdv mindenki
Szerkesztette: kutyafitty - 2009.05.27 09:05
pocakosmotoros@gmail.com Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
dpepe
WebMester

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 279
Lakóhely: Bp (Pestlőrinc) - néha Nagykörös
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2009.05.27 09:23
Köszönöm a tanácsokat!

Akkor már csak a szilent kérdés maradt, hogy honnan...
Nincs meg valakinek a bejáratott szilent-gyártó kapcsolata, vagy nincs esetleg elfekvő többlet valakinél? smiley

Pepe


hg7wfm dpepe [@] freemail [.] hu 36302527551 http://www.ni.com/ Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
Dreamer




Hozzászólások: 243
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2009.05.27 12:03
Pytzoure írta:
... KMC gyártmány, ami ugyan szintén kínai, de ugyanúgy meg lehet kapni a nagyvas.hu-n ...
Üdv:
Pytzoure


Nekem is ilyen lánc van fent...

Dreamer


Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
Dreamer




Hozzászólások: 243
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2009.05.27 12:05
Pytzoure írta:
Sziasztok!

Egy kérdés: találkoztatok-e már olyannal, hogy 5. sebességi fokozatban (és csak ötödikben) surrogó hangot hallani inkább a blokk felől, mint a lánc környékéről. Ez csak most tűnt fel, hogy a lánc lecsendesült. Remélem nem kell még széthúzni a blokkot, mert akkor megőrülök smiley. Aztán még valami: fordulatszám függvényében lehet hallani egy másfajta, hasonló hangot is, de az a blokk elejéről a hengerek környékéről hallatszik. Lehet, hogy a vezérműlánc környékén nincs valami rendben? Vagy csak szelephézagot kéne nézni? A járgányban 9100 km van, úgyhogy nemigazán tűnik normálisnak az efféle anomália smiley.

Előre is köszi:
Pytzoure


Nekem valahova a vázba beérhet a lánc, mert folyamatosan surrogós hangot ad, de ****om le... smiley Tudod nem helyes, de már annyit szereltem, hogy most motorozni szeretnék.

Egyébként meg volt a 400km-es túra, és hanyagságomnak köszönhetően volt egy láncleesésem. Lillafüreden, egy kanyar és egy lassítás adta meg a végső döfést. Aztán beállítottam és hiba nélkül végignyomtam a távot.

Dreamer


Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
Dreamer




Hozzászólások: 243
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2009.05.27 12:14
kutyafitty írta:
Igen azt hiszem jó megoldás lehet a használt kerék(yamaha) mert abban a szilentek 30-40000 km et is kibirnak,pláne egy seca 18 lóerejével.
Az uj Yamaha szilentek,viszont állati drágák,összel 3300/db ft volt.
Egy biztos ennél ,ha felujítasz tisztelt dpepe,nem lehet hibázni,tökéletes munkát kell végezni.Egyébként nagyon kockázatos dolog fék ,fútómű, kormány bármilyen jellegú átalakítása,gyáritól eltérő javítása,és hatóságilag tilos is.


Csakhogy az én szerviz manualom szerint a Yamahában nem szilentek vannak, hanem menesztőgumi féleség van. Na az lenne a nagy királyság... smiley




Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
Szerkesztette: Dreamer - 2009.05.27 12:15
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
kutyafitty




Hozzászólások: 113
Lakóhely: Stuttgart-Halásztelek
Regisztrált: 06.08.08
Elküldve: 2009.05.27 15:09
Természtesen Dreamer így van.Ne is gondoltam másként,bár lehet,hogy félre érthető ahogy írtam,/bár szerintem nemsmiley)
Az Yamaha silenteket kerékkel és lánckerékmenesztővel gondoltam,bontott Yamaha kerék esetére gondolva.Gondolva itt arra,hogy árban kicsit olcsóbban mint egy uj Keeway kerék véleges megoldás a Yamaha kerék,az igen gigaszopássá fajulni képes seca silentcserére, és a kerékagykikopásra.
A keeway öntött kereke nem fuzionálható a yamaha silentekkel és menesztő tárcsával természtesen.Cserélni csak kompletten lehet.
A yamaha silent árat csak azért írtam,mert ha a bontott kerékben csereérett a silent akkor igen nagy cumi van ,mert a silent csere egy külön vagyon,és szerintem ha van bontott Yamaha kerék azt sem nagyon adják 15-20000 alatt.
Szerkesztette: kutyafitty - 2009.05.27 15:25
pocakosmotoros@gmail.com Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
Dreamer




Hozzászólások: 243
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2009.05.28 13:50
kutyafitty írta:
Természtesen Dreamer így van.Ne is gondoltam másként,bár lehet,hogy félre érthető ahogy írtam,/bár szerintem nemsmiley)
Az Yamaha silenteket kerékkel és lánckerékmenesztővel gondoltam,bontott Yamaha kerék esetére gondolva.Gondolva itt arra,hogy árban kicsit olcsóbban mint egy uj Keeway kerék véleges megoldás a Yamaha kerék,az igen gigaszopássá fajulni képes seca silentcserére, és a kerékagykikopásra.
A keeway öntött kereke nem fuzionálható a yamaha silentekkel és menesztő tárcsával természtesen.Cserélni csak kompletten lehet.
A yamaha silent árat csak azért írtam,mert ha a bontott kerékben csereérett a silent akkor igen nagy cumi van ,mert a silent csere egy külön vagyon,és szerintem ha van bontott Yamaha kerék azt sem nagyon adják 15-20000 alatt.


Az a baj, hogy ott majdnem mindent át kell építeni a hátsó részen ahogy nézem... smiley "Így se volt jó, úgy se volt jó, sehogyan sem volt az jó..."


Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
kutyafitty




Hozzászólások: 113
Lakóhely: Stuttgart-Halásztelek
Regisztrált: 06.08.08
Elküldve: 2009.05.28 16:33
Dreamer.Semmit nem kell átépíteni./NEM IS ÉRTEM MIRE GONDOLSZ?/ A YAmaha kereket úgy egységben ahogy a te robbantott ábrádon van-, +a fékartó lemezzel -fékpofákkal egy az egyben be lehet tenni.Az ábra minden alkatrészét tartalmazni kell a bontott keréknek + a féket a tartó lemezzel, mert mondtam semifféle fúziót nem lehet végrehajtani ,mert semmi nem csereszabatos a lánckeréken kívül.A lánckerék ha jól wemlékszem 60 as belső igy mind a yamaha mind a Keeway ok hozzá,a fékbowden is jó, ha jól emlékszem a féktartó lemez kitámasztóján kell machinálni,mert a keevay-t nem lehet beakasztani.A Komplett bontott Yamaha kereket beteszed,betolod a tengelyt,feltszed a láncot és uzsgyi.
Sajna most két napig nem vagyok gépnél,ugy,hogy legyen ennyi elég.smileysmileysmiley Csáá mindenki. kutafitty.
pocakosmotoros@gmail.com Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
Dreamer




Hozzászólások: 243
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2009.05.28 21:26
Kutyafitty!

Lehet, én még nem láttam Yamaha kereket!

Dreamer


Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
szacsa
Örökös tag

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 107
Lakóhely: Vecsés
Regisztrált: 19.04.07
Elküldve: 2009.05.28 21:32
Én se láttam,de ez a Yamaha kerék pont ugy néz ki mint a L.C.-é a küllőt leszámitva. Csak a Cruiser-é nem csereszabatos szerintem,mert az hátúl is tárcsafékes.
sz.csaba39@hotmail.hu 06 20 5452504 Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
Pytzoure

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 421
Lakóhely: Pécs
Regisztrált: 11.09.08
Elküldve: 2009.05.29 08:33
Húha, micsoda lavinát indítottam el megint smiley.

A bontott yamaha kerékben ezekszerint van fantázia. A hátsó lánckerék viszont nem jó a keewayhez, mert hiába 60-as a belső átmérő, a felfogató furatok osztóköre nem stimmel! Ha jó lenne, akkor nem kéne különböző alternatívákon agyalni a JT lánckerekek között, hanem rendelek yamaha vx 250-eshez és viszont lágytojás. Ja, és tehenészetesen én is úgy gondoltam a cserét, hogy inkompletto, lánckerekestül, fékestül, tengelyestül, mindenestül. Egy hátránya akad csak, hogy akkor már az elsőt is cserélni kell, mert kibahülyén néz ki elöl könnyűfémgurigával, hátul meg küllőssel. Bár, ez ízlés dolga. Csak legyen egy kis pénzmagom, elrobogok egy-két bontóba, és felderítem a kérdést.
Más: többektől hallottam, hogy valami hajlamos eltörni a váltóműben és olyankor bizony, ha nincs szerencséje a delikvensnek, akkor a letört darab rendesen rendet rak a motorban. Javítás elérheti a 70-80ezer forintot is (alkatrészáron!). Namármost: ennyi pénzért már lehet kapni egyben lévő yamaha blokkot is. Blokktest széthúz, yamaha cucc berámol, blokktest összerak (így megmarad a motorszám és nem kell vacakolni a papírokkal). Ha annyira yamaha másolat, akkor ennek is működnie kell. Ezt azért dobom fel, hogy havalaki így jár, akkor lehet, hogy érdemes bepróbálkozni vele. Vélemény?

Üdv:
Pytzoure


[i]Csak óvatosan! Egy motornak 2 kerékkel kevesebb van a minimum ajánlottnál![i]
30/350-7377 Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
kutyafitty




Hozzászólások: 113
Lakóhely: Stuttgart-Halásztelek
Regisztrált: 06.08.08
Elküldve: 2009.05.29 09:51
Pytzoure, a váltóban az ötödik sziknronja szokott letörni,és totális motorkárt okoz. Ez sajna a Yamaha belső csak szemre illetve szemre sem azonos teljesen igy az általad elitett keway blokkba csomagolt Yamaha sajna felejtős.
A szinkron pont a kiverödött silent -illetve a réz és társai anyagból csinált silent következménye.A silent nem csak Silent blokk (csendes blokk magyarul-silentium =csend latin/)hanem ütés csillaító is igy szükség-nagy szükség van rá!Ezért a muianyagon túl menni nem tanácsos.Na csá-most indulok németbe-egész éjjel szereltem a kocsim eltört a féltengelyét ,hogy tzudjak menni-még szerencse-hogy nem külföldön,hanem egy Csepeli jutca 10 km sebesséű kanyarjában....hjjaaa...jó kis utam lessz..... legalabbis remélem!smileysmileysmileysmileysmiley
pocakosmotoros@gmail.com Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
Pytzoure

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 421
Lakóhely: Pécs
Regisztrált: 11.09.08
Elküldve: 2009.05.29 15:13
Szerencsés utat, Kutya!

Majd, ha gépközelbe érsz akkor nézz rá a fórumra. Szedtél már szét ilyen Yamaha blokkot, illetve SS blokkot? Ha a belsejében nem is ugyanaz minden, de a blokktest azonos, akkor nem látok nagy buktatót benne, bár ebben te vagy a szaki. Amikor vettük a sárkányt, akkor épp mellette állt egy 125-ös Virago (a 125-ös és a 250 virgács blokkja is kísértetiesen egyforma) és volt lehetőségünk összehasonlítgatni a kettőt. Ránézésre a két blokk tökegyforma volt, ezért is jutott eszembe ez az elvetemült ötlet. Jó lenne egyszer egy 250-es virgács tulajdonossal összedumálni, vagy szerezni egy ilyen blokkot játszósra (na, erre van a kisebb esély smiley)
Amúgy a miénkben műanyag silent van, pont az ilyenek elkerülése végett nem akartam keményebbet.

Üdv:
Pytzoure


[i]Csak óvatosan! Egy motornak 2 kerékkel kevesebb van a minimum ajánlottnál![i]
30/350-7377 Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
dpepe
WebMester

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 279
Lakóhely: Bp (Pestlőrinc) - néha Nagykörös
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2009.05.29 15:29
Sziasztok!

Még mindig érdeklődnék, hogy ki tud nekem bármilyen szilentet csinálni vagy csináltatni? Vagy legalább méreteket kérnék, hogy el tudjak indulni vele valahova...

Tud nekem mondani valaki konkrét esztergályost, aki a kerék-problémámat megoldja és/vagy csinált is már ilyet (Bpest környékén)? Jó lenne, ha nem kellene újra meg****ni a spanyol-viaszt...

Köszi: Pepe



hg7wfm dpepe [@] freemail [.] hu 36302527551 http://www.ni.com/ Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
Dreamer




Hozzászólások: 243
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2009.05.29 15:47
dpepe írta:
Sziasztok!

Még mindig érdeklődnék, hogy ki tud nekem bármilyen szilentet csinálni vagy csináltatni? Vagy legalább méreteket kérnék, hogy el tudjak indulni vele valahova...

Tud nekem mondani valaki konkrét esztergályost, aki a kerék-problémámat megoldja és/vagy csinált is már ilyet (Bpest környékén)? Jó lenne, ha nem kellene újra meg****ni a spanyol-viaszt...

Köszi: Pepe


Úgy emlékszem a szervizkönyveim között van info...


Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 518
Lakóhely: GYÁL
Regisztrált: 09.04.07
Elküldve: 2009.05.30 05:59
Az énmoci kerekemet Gyálon csinálta egy nyugdijas drehás, ha akarod utánanézek hogy dolgozik e még.
Üdv: Maci!
csopixws 0670 2650369 Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
dpepe
WebMester

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 279
Lakóhely: Bp (Pestlőrinc) - néha Nagykörös
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2009.05.30 13:16
Köszi Papamaci!

Jó lenne, ha olyan valaki csinálná, aki már nem először lát ilyet smiley Jövő hét közepe környékén tervezem elkezdeni a javíttatást.

Dreamer: köszi az infót, a szervízkönyvben megtaláltam a méreteket a szilenthez. Szerintem többet is csináltatok...

Pepe


hg7wfm dpepe [@] freemail [.] hu 36302527551 http://www.ni.com/ Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
Dreamer




Hozzászólások: 243
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2009.06.04 20:21
dpepe írta:
Köszi Papamaci!

Jó lenne, ha olyan valaki csinálná, aki már nem először lát ilyet smiley Jövő hét közepe környékén tervezem elkezdeni a javíttatást.

Dreamer: köszi az infót, a szervízkönyvben megtaláltam a méreteket a szilenthez. Szerintem többet is csináltatok...

Pepe


Hajrá!

Más!

Mindenki motorozik, hogy meghalt a topic?

Dreamer


Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 518
Lakóhely: GYÁL
Regisztrált: 09.04.07
Elküldve: 2009.06.06 11:38
Pepe!

A drehás él és virul sőt még dolgozikis igaz csak a feleségével tudtam beszélni. Ha kell esztergáltatni irjál.
Üdv: Maci!
csopixws 0670 2650369 Privát üzenet küldése
Szerző RE: SS250
dpepe
WebMester

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 279
Lakóhely: Bp (Pestlőrinc) - néha Nagykörös
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2009.06.06 12:22
Köszi, de épp most találtam Pilisborosjenőn egy esztergályost, akihez ma vittem el a kereket.
Muszáj volt intézkedni már, mert most vagy 10 napig nem leszek itthon a H-D fesztivál miatt.
Egyébként meg gyertek Alsóörsre jún 11-14 között a Harley fesztiválra, mert jó lesz. Ha pedig ott jártok, keressetek meg! (Egy úgy nevezett 'Hír-buszban' leszek, mint rendezső)
A szilentek egyelőre műanyagból lesznek. Ha nem jó vagy sikerül szögletes fajta gumis szilentet venni, akkor majd cserélem.

Viszont csináltam motor-emelőt viszonylag egyszerűen, majd felteszem a fotókat.

Üdv: Pepe smiley



hg7wfm dpepe [@] freemail [.] hu 36302527551 http://www.ni.com/ Privát üzenet küldése
Oldal: 36 / 102 << < 33 34 35 36 37 38 39 > >>
Ugrás a fórumra:
Pontos idő
Eseménynaptár
<< 2024 Március >>
Ke Sz Cs Sz Va
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Nincs esemény

Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KainJoci
2024.03.19 07:16
Köszönöm szépen!

kymco2
2024.03.18 17:12
Isten éltesse A Sándorokat, Józsefeket,!

KainJoci
2024.03.14 08:08
Szép napot!

Suti
2024.03.08 18:41
Köszönöm a nőnapi jókívánságokat! smiley

gitmiki
2024.03.08 17:04
Boldog Nőnapot kívánok Csamós csajszik !

Archívum
Rádió
Válaszd ki a rádiót a listából, és kattints az OK gombra

Copyright © CsaMoVáK