CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja

Ma 2021. április 10. szombat, Zsolt napja van.
Holnap Leó napja lesz.
"Klubtag szeretnék lenni. Mit tegyek?"
Kattints -> IDE!
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Navigáció
Főoldal
Hírek
Cikkek
Fórum
KRESZ
ELADÓ cuccok
GyIK
Letöltések
Linkek
Kapcsolat
Keresés
Eseménynaptár
Szavazás
Nagy divat manapság az okostelefon és a mobilinternet. Használsz mobilnetet az okostelefonodon?

Persze, mobilnet előfizetésem is van

Igen, néha-néha, de csak előfizetés nélkül

Okostelefont használok, de nem netezek rajta

Nincs okostelefonom, de tervezek venni egyet

Nem okostelefont használok

A telefon nem internetezésre való

Nincs mobilom

Mi az az okostelefon?

Szavazáshoz be kell jelentkezni

Eredmények
Archívum
Table 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't exist
Table 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't exist Vendég: 0
Nincs Online tag

Regisztráltak: 936
Nem aktiváltak: 3
Legújabb tag: Gyongyi
Szótár
Fórumtéma megtekintése
CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja | Keeway motorok | Keeway sportmotorok
Oldal: 3 / 12 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Szerző RE: Exceed
Vilekri

Lakóhely: Újhartyán
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2007.08.09 07:44
Szevasztok!
Már másodszor fordul elő a gépemmel az gond, hogy menet közben a riasztó leállítja a járművet. Villognak az indexek egy ideig, más nem történik. Ha kiveszem a biztosítékot, magyarul RESET, már mehetek is tovább. Távirányítóra nem reagál. Egyébként a riasztó több, mint egy éve nem működik. Tudja valamelyikőtök, hogyan kell kötözgetni a drótokat, hogy kiiktassam ezt a hibás egységet, mert gondolom a szakszervízben egy kisebb vagyon kérnek egy újért, ami persze ugyanolyan gagyi kínai elektronika? Bocs a gagyiért, de már garanciális időben cserélni kellett a riasztót hasonló probléma miatt!!!
Privát üzenet küldése
almi

CsaMoVáK Klubtag

Lakóhely: Gyor
Elküldve: 2007.11.07 16:38
Hello Vilekri!
Nem tudom,a régi fórum elérhető-e még.Ott NZSL részletesen foglalkozott
a problémával.(És leírta,hogyan szerelte ki a riasztót.)Tavaly még nekem is ilyen gépem volt,de szerencsére ez a tünet nem jelentkezett.
70/5046251 Privát üzenet küldése
Vilekri

Elküldve: 2008.03.11 17:14
Sziasztok!
Elkoptak a gépem gumijai. Újakat szeretnék venni, de eddig elég barátságtalan árakkal találkoztam. Tudna esetleg valamelyikőtök segíteni, hogy Bp. környékén merre próbálkozzak?
Méretek: 2,75x21, ill. 4,10x18
Privát üzenet küldése
verpe

Felhasználó avatara

Lakóhely: Hajdúsámson
Elküldve: 2008.04.03 19:32
Szia!

Esetleg a Kenda gumi?
Árba szerintem jó.
Nekem még gyári van fent, de ha vennék akkor valószínüleg Kenda lenne.
Amúgy 18eFt körül már szinte bármilyet lehet kapni (dunlop, michelin, stb.). A Kenda 10eFt körül van (az a sűrű enduro mintázatú).
Hogy mennyire tapad azt viszont nem tudom megmondani!

A bütykös gyárinál szerintem nem lehet rosszabb.

(nagyobb mérethez kattints a képre)

(Javítottam a belinkelt képet - TRider)
Szerkesztette: TRider - 2008.04.04 13:06
+36/20/467-6094 Privát üzenet küldése
verpe

Felhasználó avatara

Elküldve: 2008.04.05 21:07
Sziasztok!

Ma belőttem a kuplungot (belevágtam és úgy tűnik jól sikerült).
Amióta megvan a moci nem tudtam üresbe rakni megállás után, és mostanra igencsak keménynek éreztem a váltó kapcsolgatását is.
A kar bowdenfeszítője már majdnem teljesen ki volt csavarva, így itt már nem akartam módosítani.
Ezen a részen teljesen visszacsavartam a bowdenfeszítőt.
A blokknál állítottam be a dolgot.
Kicsit nehéz hozzáférni, de ha tiszta a menet akkor kézzel is tudod csavargatni.
Mégpedig úgy hogy a villáskulcscsal elő-feszítettem a szerkezetet, így tudtam könnyedén feszíteni a bowdenen.
A baloldali anyát meglazítottam (itt támasztottam meg a kulcscsal), a jobb oldalival pedig közelítettem a baloldali anya felé (rácsavartam az anyát). Végül a baloldali anyával rögzítettem mindkettőt.

Az egészet úgy ellenőríztem, hogy beraktam sebességbe, és kuplungolva tekergettem a hátsó kereket (oldaltámaszra döntve a motort).

Mentem 2 kört ezek után, 1 és 2 személlyel is, és nem csúszott meg sehol.
A sebességeket nagyon finoman veszi, és mostmár üresbe is könnyen megy.
Egy kicsit kint fog, de majd ha kopik akkor jön befele.
exceed

Regisztrált: 28.04.08
Elküldve: 2008.04.29 15:20
Helló
Most készülök venni egy 2005-ös 200-as exceedet és az érdekelne , hogy mik szoktak lenni a hibái?
Tudna valaki egy rövid tapasztalatot írni?
Főként földesre használnám de nem crossozni meg sárba!
A teleszkópok jól működnek?
Van benne valamilyen olajszűrő?
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv. Midenkinek
Privát üzenet küldése
Szerző RE: állapot
verpe

Felhasználó avatara

Elküldve: 2008.05.16 22:09
Szia!

Szerintem mindent nézzél meg rajta.
Sajnos elég gyenge anyagok vannak benne, így egy kisebb borulás is károsíthatja a moci részeit (ezt mindenképp próbáld felfedezni).

Amúgy meg az elektromosság (index, lámpa, önindító), a teleszkóp, a kormány, a fékek, milyen vele menni, meg persze a blokk (mennyire zörög, jól veszi a sebességeket). 60km/h-ra hamar fel lehet gyorsulni, ekkor már az 5. sebességi fokozatot is ki tudod próbálni.
Keressél a műanyagokon és gumikon repedésnyomokat, ezeket is belekalkulálhatod az árba (csere vagy nélküle motorozol tovább ).
Az űlés kicsit kidörzsöli a műanyag tankburkolatot (normális), a pozíció nem valami kényelmes, és a lábaddal se tudod normálisan megfogni a tankot. A festés fakul. A kuplung elég kemény, de egy vastagabb kuplungkarral nem töri fel annyira a kezed, így könnyebben használható (nekem rövidített van, és 2 újjal használható). Néha jó ha csepegtetsz a bowdenre olajat, az könnyít rajta.

A lábfék lehet még magasan, de ez természetes ennél a típusnál smiley
Elég nagyok a rezgések (zsib****tó), ez is normális. A menetszél is elég kemény (országúton), de az endurók ilyenek.
Az akksi nekem már 3 éves.

A gyári gumik nem valami jól tapadnak, esőben úgy kell vele fékezni, kanyarodni mint jégen. Erre figyelj, amíg meg nem szokod (a hátsó könnyen blokkol).

A gyári cuccok helyett (ha tönkremegy) érdemesebb komolyabb motyókat tenni a mocira, mert pár hónap múlva megint odajutsz ki.

Terepen eléggé megrázza a motor elemeit a bukkanók, max 30km/h val menj (de talajfüggő a dolog), különben széthullik.
Én sajnálom egy kicsit, így kímélni szoktam.
Van aki azt mondja hogy jó a futóműve, de szerintem olyan mint a Tesco-s telós-montik. Teljesen átveszi a kormány a bukkanókat, és olyan csapkodó érzést ad terepen, országúton meg rázza a kormányt és a kezed (lehet hogy ha nem bütykös gumi lenne rajta símább lenne).

Amúgy a lánc, az akksi, a gumik, a gyertya sokáig kibírják (15-20 ekm).
Az olaj 4000 - max.5000km-enként cserélendő (márkás olaj esetén), szűrő nincs benne. Egy fémháló van a blokkban (nem jelent semmit), olajcserénél vigyázz ki ne ugorjon.

A benzincsapot, ha nem zárod el nem folyik túl a benzin a porlasztóban (ha jól van beállítva), azért én szoktam tekergetni a csapot (nehezen hozzáférhető).

2 személlyel is szépen el lehet vele motorozgatni, a nyomatéka elég hozzá. Ekkor jól meg lehet taposni a hátsó féket, a sok súly miatt a hátulján smiley
Állandó 3 litert fogyaszt, így 1 tank benzin 225km-re elég (7 liter körüli a tank).
Nekem nem tetszenek a lábtartói (csak gumi), de ez saját vélemény. Lefele dől (nem vízszintes), pici, és nem fogja olyan jól a lábad.
Az utas lábtartója se jobb (csúszik). Átlagos esetekben ezek nem jelentenek gondot.

Kicsit a blokkról:
Léghűtéses így hamar kihűl, ez azért fontos mert csak szivatóval tudod beindítani, ha kihül. A szivatónak 3 állása van:
-lefele; ekkor nincs rajta a dúsítás (alap helyzet)
-középen; ezt akkor használd, ha már menni akarsz vele, de még nem üzemmeleg a blokk
-teljes szivató (fent); ezt akkor használd ha nem indul smiley , ilyenkor nincs alapjárat, tehát tartanod kell a gázkart (1-2 perc elég neki, hőmérséklet függő).
A szivató a porlasztó bal oldalán van, fekete műanyag kar. A benzincsap felől közelíthető meg.

Még egy fontos dolog:
vigyázz a mocira, mert könnyen sérül, és alkatrészeket nem kapsz hozzá (tömítések, rugók, stb.) csak fő elemeket!
exceed

Elküldve: 2008.05.19 10:45
Szia
Köszi a válaszod!
Minden úgy van ahogy leírtad!
Már 2 hete megvettem a mocit, jó állapotban van 1-2 karc van rajta de nem vészes! Az óra szerint 1475km volt benne! Eddig minden működik rajt!
A vége olyan 100-110.
Én szivatót eddig még nem használtam, mindig elindúlt!
Lenne 1-2 kérdésem :1 Lecseréltem az olajat minden mociban mágneses szokott lenni a leeresztőcsavar, hogy a fémforgácsokat megfogja de ebbe nem volt az, vagy más helyen van?
2. A kipufogólból jön ki egy szonda szerű valami ami a fipufogógázt vezeti fel az mire való?
Egyenlőre ennyi! Köszi Helló!
Privát üzenet küldése
verpe

Felhasználó avatara

Elküldve: 2008.06.10 07:36
Szia!

Ilyen mágnesessel nem találkoztam én se, az szerintem nincs benne.
Azt kéne megnézned, hogy hova vezet a cső, az enyémen még nincs ilyen.
Lehet emiatt a visszavezetés miatt indul könnyen.
Nekem csak szivatóval indul, ha már kihült.

Jó motorozgatást!
exceed

Elküldve: 2008.06.16 22:37
Heló
Annyi lenne még a kérdésem hogy a riasztó Neked mikor kapcsol be , mert az enyém csak akkor ha rá kapcsolom a gyújtást, elvileg mozgásta is be kéne kapcsolódnia nem? Hol kellene megnéznem, hogy jó-e?
Köszi , Heló
Privát üzenet küldése
Kluder

Lakóhely: Csajóröcsöge
Regisztrált: 14.06.08
Elküldve: 2008.06.18 11:54
Sziasztok!

1éve vagyok Exceed 200-as gazdája, használtan vettem tehát sokat ekkelt javítgatnom rajta, de kezd összeállni a kép, hála ennek a fórumnak, mert visszaolvasgatva tudtam meg hogy pl milyen gyertya ajánlott bele...etc.. most azért regisztráltam, hogy fel tudjam tenni azt a kérdést, hogy miylen fogaskereket szerelnétek rá, ha vegyes terep/közúti használatra használnátok? (egerben lakom, ergó-emelkedő/leejtő)

jelenleg a gyári 15-50-es van benne, de utcai használatnál, vnagyon pörög a végesmiley , és terepre is kéne még bele a kraft! smiley
Privát üzenet küldése
Kluder

Lakóhely: Csajóröcsöge
Regisztrált: 14.06.08
Elküldve: 2008.06.18 12:01
Jah, és az önindító, nektek hogy viselkedik? mert nekem csak akkor használható igazán, ha már eléggé meleg a motor, pl leállok "technikai" szünetre, sztán beindul önindítóra, amúgymeg csak kattog...tehát inkább berugókart használom.
Privát üzenet küldése
exceed

Elküldve: 2008.06.18 22:47
Heló
Ha hidegen nem indúl önindítóval de melegen már igen akkor az önindító jó lehet! Én így látatlanúl az akkura tippelek! Próbálj ki egy másik akkut
!
Neked a riasztó mire indúl be? Ha mozgatod a motort ? Mert nekem csak úgy ha gyújtásra teszem!
Heló
Szerkesztette: exceed - 2008.06.18 22:49
Privát üzenet küldése
Vilekri

Elküldve: 2008.06.21 22:12
Szia! Egyértelműen akku, vagy önindító. Haha!!! komolyra fordítva a szót minél előbb vegyél egy új aksit, ha biztos, hogy jó az önindító. Az enyém is így kezdte, majd elfáradt az akku. Az újjal kiválóan működik az önindító, bár hozzá kell tennem, hogy kiszedtem és kitisztítottam, bekentem a csúszócsapágyakat. 7 Ah-ás zselés akku kell az Exceedbe.
Privát üzenet küldése
exceed

Elküldve: 2008.06.22 09:27
Heló
Az lenne a kérdésem hogy a riasztó Neked mikor kapcsol be , mert az enyém csak akkor ha rá kapcsolom a gyújtást, elvileg mozgásta is be kéne kapcsolódnia nem? Hol kellene megnéznem, hogy jó-e?
Köszi , Heló
Privát üzenet küldése
Vilekri

Elküldve: 2008.06.25 15:02
Az enyémből már rég ki lett hajitva a riasztó, mert bedöglött. Egyébként beindult gyújtás nélkül is a legkisebb mozgatásra. Beb......na, ha csak gyújtásra indulna! Mi értelme lenne a gyújtáson működő riasztónak? Ilyen alapon benne hagyhatod a kulcsot is, legalább nem kell eltörni a kormányzárat. Szerintem nagyjából javithatatlan, csak csere.
Privát üzenet küldése
Rozsdii

Lakóhely: Dunaharaszti
Regisztrált: 01.06.09
Elküldve: 2009.06.01 16:55
Sziaztok!!!! Látom rég irtatok!!! Hát igen nekem is egy Exceedem van már 3 csodás éve és szerencsére elég sok mindent tudok róla szereltem már szét hazsnáltam már cross pályától kezdve minden hol szoval bármi kérdésetek van nyugottan irjatok megprobálok mindenre válaszolni!!!! További szép napot!
tillya@pr.hu 30/4264864 Privát üzenet küldése
Rozsdii

Lakóhely: Dunaharaszti
Regisztrált: 01.06.09
Elküldve: 2009.06.02 14:44
Jobbulást kivánok én is mindenkinek!!! Új tervem kisebb motoros turákat rendezni környékbeliekkel!!! Ezért szeretnék megkérni mindekit látoggassa meg újonnal készült weblapom minek a cime: www.tillyattila.uw.hu
tillya@pr.hu 30/4264864 Privát üzenet küldése
Vilekri

Elküldve: 2009.07.13 08:04
Szevasz Rozsdi!
Most látom, hogy környékbeli vagy! Kb. 1 éve Újhartyánban élek, ami nincs túl messze Harasztitól. Egyébként az én gépem lassan 5 éves. Kellene is egy-két jobbfajta alkatrész hozzá. Tudsz helyet, ahol vehetnék a kínai gyenge cuccok helyett valami minőségibbet?
Privát üzenet küldése
verpe

Felhasználó avatara

Elküldve: 2010.03.12 21:51
Indítsátok a gépeket, mert közeledik az első gurulás ideje.
Csavarokat, kábeleket átnézni, olaj szép világos legyen és indulhat a menet.
Sok-sok km-t minden tulajnak 2010-re.
smiley
Oldal: 3 / 12 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Ugrás a fórumra:
Pontos idő
Eseménynaptár
<< 2021 Április >>
Ke Sz Cs Sz Va
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Nincs esemény

Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

Dobsi
2021.04.09 04:30
Köszönöm!

kymco2
2021.04.08 05:06
Sok Boldog Szülinapot Kívánunk Neked Dobsi!

kati
2021.04.04 20:57
Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek!🐇
8035;

Dobsi
2021.04.04 17:37
Kellemes Húsvéti Ünnepet! Vigyázzatok nagyon magatokra.

Suti
2021.04.04 10:16
Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok Mindenkinek! 🐰🐰㈄
8;

Archívum
Rádió
Válaszd ki a rádiót a listából, és kattints az OK gombra

Copyright © CsaMoVáK