CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja
 
Ma 2024. március 28. csütörtök, Gedeon napja van.
Holnap Auguszta napja lesz.
"Klubtag szeretnék lenni. Mit tegyek?"
Kattints -> IDE!
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Navigáció
Főoldal
Hírek
Cikkek
Fórum
KRESZ
ELADÓ cuccok
GyIK
Letöltések
Linkek
Kapcsolat
Keresés
Eseménynaptár
Szavazás
Nagy divat manapság az okostelefon és a mobilinternet. Használsz mobilnetet az okostelefonodon?

Persze, mobilnet előfizetésem is van

Igen, néha-néha, de csak előfizetés nélkül

Okostelefont használok, de nem netezek rajta

Nincs okostelefonom, de tervezek venni egyet

Nem okostelefont használok

A telefon nem internetezésre való

Nincs mobilom

Mi az az okostelefon?

Szavazáshoz be kell jelentkezni

Eredmények
Hozzászólások : 3
Archívum
Szótár
Fórumtéma megtekintése
CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja | Keeway motorok | Keeway sportmotorok
Oldal: 4 / 12 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Szerző RE: Exceed
gitmiki
Házi költőnk

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 983
Lakóhely: Szabás
Regisztrált: 30.01.10
Elküldve: 2010.03.13 11:26
Sziasztok motorosok!! Remélem verpének igazalesz, és tényleg csak a motor elenőrzése van vissza. Már egypárszor le elenőriztem a mocim, remélem ez most utolsó lesz??? Erre mondják( Föl a fejel semi remény) Széles utat milió kilómétert mindenkinek!!
06/30/8524340 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
verpe

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 153
Lakóhely: Hajdúsámson
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2010.04.11 22:32
Ha milliót nem is, de 30e km-t bírnia kellene.

Apropó másnál is előfordul a jelenség, hogyha forgatod a hátsó kereket, akkor megfeszül, majd meglazul a lánc?
Mintha 8as lenne a csapágyban, mert a felni is kóvályog és a lánckerék is.
De az első féktárcsa is bele-bele harap a fékbetétbe.
smiley
+36/20/467-6094 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
gitmiki
Házi költőnk

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 983
Lakóhely: Szabás
Regisztrált: 30.01.10
Elküldve: 2010.04.12 16:12
Hali! 1-es kérdésedre( megnyúlott aláncod, megoldás csere) 2-dik kérdésre( Ha kotyog-rotyog a csapágy az baj, de ha nem és 8-cast ir ez baj) Sajnos a 8-cas gyári megmunkálási hiba, az agyban csapágyfészkek nem központosak. Ezért dülöngél az első és hátsó is. Sajnos saját tapasztalatom. MEGOLDÁS KEREKEK CSERÉJE SAJNA!!! Az enyémbe SUZUKI MARAUDER kerekei passzolnának!!! plussz 40-50-rugó ft.
06/30/8524340 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
verpe

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 153
Lakóhely: Hajdúsámson
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2010.04.21 17:05
Sziasztok.
Gitmiki, köszi a magyarázatot, most vittem centírozni a kereket, és ha rajta lesz a lánc megnézem hogy ugyanúgy csinálja-e az új lánccal.
Tesztelem majd a gumikat is, mivel Dunlop-Trailmax van elől-hátuli is, jól tapad csak az oldala repedezett egy picit.
Asahi-t (JT) vettem rá, és JT lánckerekeket (PinkMotors).


Lesz még 1-2 átalakítás a mocin, hogy jobban megfeleljen.
Lehet hogy lesz egy karbi tisztítás is.

A rezgésekkel lehet valamit csinálni, mert a lábtartó nagyon zsib****t?
Gumialátét segít a blokk felfogatásánál, vagy ne is próbálkozzak vele?

Gondoltam a levegőszűrő helyére be lehetne rakni az akksit, hogy több súly legyen elől, de félek a direkt-sportlégszűrőtől, hogy nem fog bevállni. Mert ugye a levegőszűrő kell, és nem sok hely van.

Még egy kérdés:
Gyári berugókar helyett valami normális anyagút lehet ehhez a mocihoz kapni (bontóból, a megfelelő méretek figyelembevételével)?
Én valami 125-ös krossz berugójára gondoltam.
+36/20/467-6094 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
gitmiki
Házi költőnk

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 983
Lakóhely: Szabás
Regisztrált: 30.01.10
Elküldve: 2010.04.21 17:43
Szia verpe!!A gumialátét nemsegit, mert kiverődik a blok. Csak gumirozott szilen perselyel lehetne. De akkor kikellene fúrni felfogatást, Gyenge blokfal miat lehetetlen, nem megoldható! REZGÉS: Én lánckerék cserével elértem, 6000-7000-ig nem rezeg. Berugót leveszed, bontóba keresel hozzá megfelelőt. Nekem egy Dukar 200-as endúróm volt, Keeway 200-as endúrónak másolata. A Dukaron lánckerekek elöl: 15-ös hátúl 37-es, 6000-sen 100-at ment. Ha nem köszpontos az agy, akkor a centirozás nemsegít. Üdv Gitmiki!?
06/30/8524340 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
verpe

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 153
Lakóhely: Hajdúsámson
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2010.04.22 20:36
Köszi Gitmiki!
Valószínűleg az aggyal volt probléma a gyárban.
Supermoto kerékre gondoltam, de rengeteg pénz gumival együtt, és olyan ami pont bele megy nem tudom van-e, esetleg az EXCEED utódok közül valamelyik.

Levegőszűrővel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, csak gyári maradhat?

Rezgéssel kapcsolatban még:
A kormányon és a lábtartón lehet segíteni valamit, ha már a blokkon nem?
A kormányon, minőségi markolat és gumi-gyűrű a villahid rögzítésénél.
Lábtartónál nem tudom.
+36/20/467-6094 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
gitmiki
Házi költőnk

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 983
Lakóhely: Szabás
Regisztrált: 30.01.10
Elküldve: 2010.04.23 11:29
Szia verpe!! A rezgések nagyrészét az egyeletlen láncmozgás az oka. Ha sport légszűrőt akarsz fölrakni, nics más a karbit hozzá kel hangolni. Amig a lánc rezeg, nekeresd a hibát!!! Üdv Gitmiki!!!
06/30/8524340 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
verpe

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 153
Lakóhely: Hajdúsámson
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2010.04.24 20:09
Nekem egy bizonyos fordulatszám fölött rezeg nagyon, akár álló helyben is.
17-43 as áttétellel 60km/h fölött (70-80 a kritikus).
Főleg a lábtartó.
Karbi takarítás kellett, mert járt aztán leállt, és megint.

Nem tudod véletlenül, hogy a kuplungkar kapcsolójának a kábele hova fut be?
A jelenség a következő:
Ha nem világít az üres lámpácska (néha akkor sem ha üresben van), akkor nem indítható be a motor! smiley
Bizonytalan az üres lámpája is, trükközni kell a váltóval.

A váltóban van egy üres jelző lapocska, lehet ez kopott el.
De ha el is van kopva és nem jelez üreset, akkor még a kuplung segítségével be kéne tudnom indítani (szerintem).
+36/20/467-6094 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
gitmiki
Házi költőnk

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 983
Lakóhely: Szabás
Regisztrált: 30.01.10
Elküldve: 2010.04.25 12:36
Szia!! Igen magas fordulaton rezeg, ha 17-37-lenne áttétele 6000-ig 90-100-at menne. Ezekben a mocikba nincs kiegyenlítő tengely, magas fordulaton beremeg. Az üresjelzü első lánckerék mellet van, ha annak a vezetékét összekötöd akkor nemfog letiltani. Vagy veszel új kapcsolót. Ha az üresjelző nemad áramot, akkor a karnállsem reagáll. A remegést 7000-fölött produkállja ugye?? Üdv Gitmiki??!!
06/30/8524340 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
verpe

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 153
Lakóhely: Hajdúsámson
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2010.04.26 20:26
Rosszul írtam, 80km/h felett nagy a rezgés. Hogy mennyit forog azt nem tudom pontosan, de nagyon gyenge konstrukció a felső tartományban.

Az üresjelzőt nem igazán értem, amit írtál.
Valóban jön ki kábel (zöld csati) a blokkból, de abból csak 1 van kivezetve, mégpedig az üreslámpához (legalábbis ha széthúztam nem világított).
Nekem az a gondom, hogy nem kap áramot az üresjelző lámpa, így nem világít és nem tudok indítani. Vagyis forog a motor, de szerintem nincs szikra, és emiatt nem indul.
Ha viszont úgy érzékeli hogy sebességben van akkor nem is kéne forognia szerintem.
Nálad hogy van?


A baloldali felső az üreslámpa, 1 db kábele, háttérben a hozzátartozó többkábelű blokkból érkező kábelek (zöld csati).
Mellette jobbra az is a blokkból jön, de az mi?
Ami lelóg balra az indexrelé, jobbra pedig az oldaltámasz kapcsolója.
+36/20/467-6094 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
gitmiki
Házi költőnk

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 983
Lakóhely: Szabás
Regisztrált: 30.01.10
Elküldve: 2010.04.26 21:06
Szia verpe' Az enyém ha 1-gyesbe volt, behuzott kuplungal újra inditható volt. Pedig a sebváltó gomba szabályoza az indítást. Ez egy gumiágyban van, lánckerék alatt. Ezt látni kéne könnyeb lenne segiteni. Üdv Gitmiki!!
06/30/8524340 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
Vilekri




Hozzászólások: 37
Lakóhely: Újhartyán
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2010.04.27 14:41
Szevasztok! Az én 200-asom is indítható bármilyen fokozatban behúzott kuplunggal. Ha nem így lenne, nagyon macerás üresbe rugdosni leállt motorral mondjuk egy zöldre váltó lámpánál, ha "bénán" indultunk vele. Egyébként a jármű piszkosul rezeg, szétráz mindent. Egy henger silentek nélkül! Nekem már hegeszteni kellett a váz motortartó füleit. Sőt a blokk alumínium rögzítő furatainál is.
Más téma: nem ismertek Bp.-en vagy a környékén motorbontót? Kellene néhány nem kínai alkatrész a géphez.
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
gitmiki
Házi költőnk

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 983
Lakóhely: Szabás
Regisztrált: 30.01.10
Elküldve: 2010.04.27 19:26
Szia!!!Neked is csak asztudom mondani, ne bizzáll abba hogy talállsz. Mert ezek a blokok nem azonosak, japán motorok blokjával! A Honda Itali 125-ös hasonló, decsak kivűről. De abbol csak 125-ös létezik, valamelyik régebbi Honda komplett blok + elektronika. Üdv Gitmiki!!
06/30/8524340 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
Vilekri




Hozzászólások: 37
Lakóhely: Újhartyán
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2010.04.27 19:51
Szevasz! Nem motor kell, hanem pl. kmóra, üzemanyagszint mérő, index, első-hátsó lámpa. Ezek ritka gagyik kínaiból.
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
verpe

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 153
Lakóhely: Hajdúsámson
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2010.04.28 09:07
Szia.
Szerintem a km óra nem annyira gagyi, jól meg van világítva, pontosan mér, és van napi számláló amivel a benzinszintjelzőt ki tudod váltani.
3 liternél nem fogyaszt többet, esetleg ha végig csutka gázon mész valahova, de akkor a blokk is meghal szerintem egy idő után.
Pesten sok bontó van, én nem ott lakom, de ott rengeteg minden van.
Indexnél vedd figyelembe a relét is, mert ha nem stimmel a fogyasztása az izzóknak akkor nem fog villogni, csak folyamatosan égni.
Első lámpából már nagyon sokféle van (Polisport a legelterjedtebsmiley.
A lényeg hogy ránézésre ne vegyél meg semmit, mert csak akkor tudod meg hogy jó rá ha már felszerelted. Ezt tapasztalatból mondom, utána csak a baj van vele.

Alkatrészek jelenleg nincsenek az EXCEED-hez! smiley
No Comment, ez Kína.
+36/20/467-6094 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
Vilekri




Hozzászólások: 37
Lakóhely: Újhartyán
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2010.04.28 20:13
Szia Verpe! Egy kmóra már garidőben tönkre ment. Azóta a cseredarab is. Elfogytak a fogaskerekek 15 ezer km.-nél. Van egy E21 BMW-m 266 ezer van benne, de eredeti az óra. Az indexben állandóan kiég az izzó. Vettem már rá LED-eset, teljesen jól működött, de eltört a rázkódástól. Hátsó izzó is sűrűn kiég-rázkódás szintén- és ritka idiótán lehet cserélni. Első meg alig világít. Persze mit várjak 35 W-tól.
Ez komoly, hogy nincs alkatrész? Szentendrén sem? Vizsgáztatnom kell!! Na ezért szükséges a bontó.
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
verpe

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 153
Lakóhely: Hajdúsámson
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2010.04.29 18:17
Kérdezz rá.
Se gázbovden, se kuplungbovden nincs és nem is lesz. Sőt, első fékbetét sincs, lehet menni ragasztani (1000-1500Ft/dsmiley.

Eltünt a beszállító, mivel ezt már nem is gyártják.
Annyi alkatrész van amennyi a raktárban van/volt.
Ez az európai központ, tehát ha itt nincs akkor lehet menni Kínába.
Gondolom majd jó pénzért lehet rendelni alkatrészt Kínából (ha egyáltalán lehet majd).

Nekem a km óra jó, és az előző mocival is mentem 8ekm-t vele, az index nálam nem ég ki, de sűrűn villog a kelleténél.
A rezgések nagyon durvák (lábtartón és kormányon), már vettem egy Progrip markolatot, csak majd fel kéne küzdenem rá. De lábtartót is vegyek?
Ja, és a berugókarom nagyon durván elkopott, menet közben az csörög a legjobban. Tipikus jelenség minden Exceed-en hogy jól meg van görbülve ez a kar (persze, aki nem rugdossa annak nem). Én ezzel is szeretnék csinálni valamit (egy japán kart rátenni).

Most már a vizsga is szigorodik, fotózgatnak meg minden.
Fékcsöveket szokták nézni (ez necces), meg a gumikat első sorban.
+36/20/467-6094 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
Vilekri




Hozzászólások: 37
Lakóhely: Újhartyán
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2010.04.29 18:49
Szevasz! Engem a rezgés kormányon, lábtartón nem zavar s nem is feltűnő. Egyébként lánckerekeket, láncot, kerék csapágyakat japánra, ill. SKF-re cseréltem, a hátsó kerék futását pontosan beállítottam. Berugókart szétszedtem és zsugorcsövet melegítettem a megfelelő helyekre, golyó alá erősebb rugó került. ****a lesz úgy vizsgáztatni, hogy a kellő alkatrészeket úgy kell majd vadászni. Gumik újak, fékcsövek jók, de láncvédő eltört s persze nem kapható. A kerekekre kell macskaszem az egyik vizsgáztató szerint. Egyébként nem tudod, hol lehet megnézni, hogy mik a vizsgakövetelmények?
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
gitmiki
Házi költőnk

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 983
Lakóhely: Szabás
Regisztrált: 30.01.10
Elküldve: 2010.04.29 19:46
Sziasztok! Somogyban vizsga követelmény: Esztétika,E- szabványú lámpák, és gumik. Fékpadra viszik a gépeket, azaz jó fékek. Háttúl piros prizma, ha nincs a gépen hiba. Nálunk kerék prizma nem kötelező. Magyarúl minden világító eszköz működjön, és duda irányjelző nem kötelező. Ha fönvan akkor igen. Szóval nállunk nem bonyolult, óne macera. Üdv Gitmiki !!!!
06/30/8524340 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Exceed
verpe

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 153
Lakóhely: Hajdúsámson
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2010.05.29 16:25
Jó tanács:

Ha kézvédőt akartok rakni a motorra, ne fúrjátok ki a kormány végét, hanem vegyetek egy új kormányt, amibe passzol a kézvédő.

Jól befürödtem vele. smiley



Lesz valami EXCEED találkozó, vagy gurulás?
+36/20/467-6094 Privát üzenet küldése
Oldal: 4 / 12 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Ugrás a fórumra:
Pontos idő
Eseménynaptár
<< 2024 Március >>
Ke Sz Cs Sz Va
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Nincs esemény

Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KainJoci
2024.03.19 07:16
Köszönöm szépen!

kymco2
2024.03.18 17:12
Isten éltesse A Sándorokat, Józsefeket,!

KainJoci
2024.03.14 08:08
Szép napot!

Suti
2024.03.08 18:41
Köszönöm a nőnapi jókívánságokat! smiley

gitmiki
2024.03.08 17:04
Boldog Nőnapot kívánok Csamós csajszik !

Archívum
Rádió
Válaszd ki a rádiót a listából, és kattints az OK gombra

Copyright © CsaMoVáK