CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja

Ma 2022. május 29. vasárnap, Magdolna napja van.
Holnap Zsanett, Janka napja lesz.
"Klubtag szeretnék lenni. Mit tegyek?"
Kattints -> IDE!
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Navigáció
Főoldal
Hírek
Cikkek
Fórum
KRESZ
ELADÓ cuccok
GyIK
Letöltések
Linkek
Kapcsolat
Keresés
Eseménynaptár
Szavazás
Nagy divat manapság az okostelefon és a mobilinternet. Használsz mobilnetet az okostelefonodon?

Persze, mobilnet előfizetésem is van

Igen, néha-néha, de csak előfizetés nélkül

Okostelefont használok, de nem netezek rajta

Nincs okostelefonom, de tervezek venni egyet

Nem okostelefont használok

A telefon nem internetezésre való

Nincs mobilom

Mi az az okostelefon?

Szavazáshoz be kell jelentkezni

Eredmények
Archívum
Table 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't exist
Table 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't exist Vendég: 0
Nincs Online tag

Regisztráltak: 941
Nem aktiváltak: 0
Legújabb tag: feketug
Szótár
Fórumtéma megtekintése
CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja | Keeway motorok | Keeway chopperek
Oldal: 1 / 29 1 2 3 4 > >>
Szerző Land Cruiser 250
Bosi

Felhasználó avatara

Regisztrált: 10.10.06
Elküldve: 2006.11.28 20:20
Land cruiser dolgok
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
ritogy

Felhasználó avatara

Lakóhely: Szeged
Regisztrált: 19.06.07
Elküldve: 2007.07.23 16:52
Hálám örökköm-örökké.....vagy mifene...de nagyon köszönjük..

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.07.23 17:40
Kedves retekeger....az a baj,hogy semmit sem látok-csak hallok.
De nagyon úgynéz ki,hogy szacsa-nak lessz igaza,mert a minap rátöltöttem valamennyi benzint és a zaj megszünt.Tehát,valószinüleg a szemét úszik a tankban....sajnos.(de persze,lehet,hogy egy kici kínai a tankomban próbál bejutni a hazánkba...eh-eh..de még várnia kell,mert nem most szedem szét a tankot)

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.07.26 17:51
Nos,ma volt egy érdekes"megtapasztalásom"...Egy bizonyos fordulatszámnál éles"vas a vason"rezgés hallatszott előröl.Betudtam annak,hogy v.színűleg valamelyik fémmel bélelt vezeték hozzáér a kormánykörüli szép nagy krómhoz.(me hát úgyi van ott minden)Mindent megnéztem,szigeteltem-hang maradt.Ám ma,véletlen észerevettem,hogy a hátsóféknek a karja hozzáér a lábtartóhoz...Nosza,közé egy darab v.mi "rezgéscsillapító"valamit.(nálam ez parafa)És hazafelé megszünt a "zaj".. Lehet,hogy csak egyedi eset-lehet,hogy nem..
Jó utat mindenkinek..

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
Szerző RE: landcruiser
szacsa
Örökös tag

Felhasználó avatara

Lakóhely: Vecsés
Regisztrált: 19.04.07
Elküldve: 2007.07.26 19:43
Jó,hogy mondod. Ki is megyek megsasolni a gépet,hátha nálam is fen áll ez a hiba. smiley
sz.csaba39@hotmail.hu 06 20 5452504 Privát üzenet küldése
szacsa
Örökös tag

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.07.26 20:01
Na szemrevételeztem a gépet,nemkimélve magam még alá is feküdtem (egy nő alatt jobb lett volnasmiley), de nálam minden rendben. Viszont a rudazat végin ahol csatlakozik a fékmunkahengerhez ott van egy állítási lehetőség ahol kilehet küszöbőlni a fékpedál hozzáérését a lábtartóhoz.
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.07.27 05:22
Köszi szacsa..megnézem.Tegnap örültem,hogy nem zörög-de az nem néztem,hogy állítható is-é..
Én raknék fel képet...csak há nem megy.Nem értek én a lovakhooo...smileysmiley

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
Dreamer

Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2007.07.27 19:22
ritogy írta:
Köszi szacsa..megnézem.Tegnap örültem,hogy nem zörög-de az nem néztem,hogy állítható is-é..
Én raknék fel képet...csak há nem megy.Nem értek én a lovakhooo...smileysmiley

Küldd el, és szivesen felteszem!

Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.07.31 09:05
Köszönöm a segítséget,amint visszakapom a "gépet"lefotózom és átküldöm neked Dreamer-persze,ha nekem nem sikerülne feltölenem.
Amúgy szacsa,amire én gondolok ott nincs állítási lehetőség-legalábbis az enyémen.Majd ezt is lefotózom,hogy mire gondoltam.Most épp az 1000-es szervízen van a paripa..

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
AlBandy

Lakóhely: Dunaföldvár
Regisztrált: 28.07.07
Elküldve: 2007.07.31 17:32
Sziasztok!
Kérdés:mennyire jó megbízható gép a cruiser mert tervezem egynek a vásárlását!
Köszi!
Esposito AlBandyto!
aabrys@freemail.hu 06705577713 Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.01 06:42
Szia Al...
Szerintem ha jól összerakták (üzembehelyezték) és odafigyelsz rá nem lehet komolyabb gondod...de ha mégis van kérdésed,esetleg problémád itt segítenek neked is...

u.i:Az hogy SS vagy LC-t vásárolsz igazából csak a saját izlésedre van bízva...mert tényleg sok mindene megeggyezik a két tipusnak.

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.04 19:51
No,eömbeörök,kéretik figyelni..(szacsa ez rád nem vonatkozik-te ezt már úgyis tudod)
Ha valaki új motort vesz,legy az akármilyen..Tiszitsa,vagy tisztittassa ki a motoja tankját..ha lehet még átvétel elött!!
NAGYON sok kellemetlenségtől megóvhatod magad!!!!

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
collosmester

Felhasználó avatara

Lakóhely: Miskolc
Elküldve: 2007.08.04 20:09
Mesélj ritogy! Mi történt?smileysmileysmiley

"AZUTÁN" a motorozás a legjobb dolog a világon!!!
baptisztabela - collosmester@hotmail.com 30/322-9205 - Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.05 07:22
Alapjába véve nem olyan a baj...csak hát mégis egy új motorrol van szó.
A benzintankban valamilyen úton-módon szemét került....és sajnos nagyon úgy néz ki,hogy ezt a szemetet a gyárban dolgozók "varázsolják"a tankba..
Ami még az én esetemhez hozzátartozik plusszba,a benzincsap szűröje (tankban volna a helye) sincs a helyén. Valószinűleg lecsúszott a helyéről-vagy ki-,vagy mittom én-de amit hallottam hangot a tankból kevés benzin esetén-az valószínüleg az hogy szűrő uszkált a benzinben és amikor kezdett kifogyni oda-oda ér(t) a tank oldalfalához.Ugyebár ha nincs a szűrő a helyén és ráadásul van egy kevéske kosz a tankban,no meg kezd apadni a benzin....háát....kellemetlen dolgok jöhetnek elő..
(pl a karb.-ban az úszó kiakadt ezért az összes benzin a túlfolyócsővön távozott-rá a forró kipugóra,majd ami mégis bejutott a hengerbe üz.anyag az a gyertyát köpte be és így a kéthengeres motorból egyhengeres lett...és tényleg apróság-pláne,ha két város között robbansz le és tolhatod a motort kilométereken át-de azért bosszantó.
Mindez azonban nem vette el a kedvem a motortól...egyszerüen csak nem volt szerencsém.smileysmiley

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
szacsa
Örökös tag

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.05 07:54
Hát igen,ezek a kellemetlen meglepik! Csak még annyit tennék hozzá h nem árt a karbi túlfolyó csövét kicserélni hosszabbra,mert a gyári a tank elé lóg ki. Én levezettem a lábtartó alá.
Dreamer

Lakóhely: Debrecen
Elküldve: 2007.08.07 09:01
ritogy írta:
Alapjába véve nem olyan a baj...csak hát mégis egy új motorrol van szó.
A benzintankban valamilyen úton-módon szemét került....és sajnos nagyon úgy néz ki,hogy ezt a szemetet a gyárban dolgozók "varázsolják"a tankba..
Ami még az én esetemhez hozzátartozik plusszba,a benzincsap szűröje (tankban volna a helye) sincs a helyén. Valószinűleg lecsúszott a helyéről-vagy ki-,vagy mittom én-de amit hallottam hangot a tankból kevés benzin esetén-az valószínüleg az hogy szűrő uszkált a benzinben és amikor kezdett kifogyni oda-oda ér(t) a tank oldalfalához.Ugyebár ha nincs a szűrő a helyén és ráadásul van egy kevéske kosz a tankban,no meg kezd apadni a benzin....háát....kellemetlen dolgok jöhetnek elő..
(pl a karb.-ban az úszó kiakadt ezért az összes benzin a túlfolyócsővön távozott-rá a forró kipugóra,majd ami mégis bejutott a hengerbe üz.anyag az a gyertyát köpte be és így a kéthengeres motorból egyhengeres lett...és tényleg apróság-pláne,ha két város között robbansz le és tolhatod a motort kilométereken át-de azért bosszantó.
Mindez azonban nem vette el a kedvem a motortól...egyszerüen csak nem volt szerencsém.smileysmiley

Két dolgot kívánhatok!

Az egyik, hogy minél több problémamentes km-t! A másik, hogy minél nagyobb türelmet, és minél hosszabbantartó kedvet! Tapasztalatom ezeknél a vasaknál az, hogy be kell álniuk. Akkor viszonylag hosszú problémamentes időszak következik. Karbantartással ez hosszabbítható. Azért ki kell jelenteni, ez nem lélektelen japán gép, hogy rá kell ülni, és húzni neki. Ezt karbatartani, szeretgetni kell..

Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
beppe

Elküldve: 2007.08.08 08:37
Tegnap este megtörtént ritogy kolléga motorjának ápolása, szeretgetése.
Igaz, közben sört ittunk, de asszem ez megbocsátható. :-)
Merthogy kiderült, kb. 10 perces sétára lakunk egymástól, így könnyedén felajánlottam a zéró motorszerelési szakértelmemet. Igaz, a ráolvasást, mint gyógymódot kilátásba helyeztem, de ez végül elmaradt. :-)
Elbeszélgettünk mindenféle fontos dologról, még a motorozásról is szó esett. Közben azért megszerveztük a motor szervízbe szállítását is, ha a szükség úgy hozza...
Most a szervíz jön, neki kell megtenni a következő lépést...

Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.09 20:22
Nos...Asszem elmaradhat a szeríz...reményeim szerint.
A tényállás az,hogy visszakaptam a motort de az új gyertyák közül amit beraktak,az egyik "behalt".Ezért a hazajutást követően voltak ugyan gondjaim-de egy gyors gyertyacsere segített minden bajomon.
Bár személyautónál-de jártam már úgy,hogy hiába cserélt az ember gyertyát abból az egyik rossz volt.(szállítási sérülés,vagy mitoom én..-de nem müködött megfelelöen)
Nyílván ez nem a szervíz hibája-csak most sem volt szerencsém..ENNYI
Vettem új gyertyát,beraktam,kicsit állitottam a benzin-levegő keveréken...és használom.
Még mindig szeretetem a motort és a motorozást.
smileysmiley

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.10 19:09
Mégiscsak kéne egy kicsi segítség.
A helyzet a köv.: van alapjáratom,szépen ketyeg a gép-de van egy olyan pont az alapjárat felett egy kicsivel ahol lefullad a motor.
Ez menet közben úgy jelentkezik,hogy pöfög a gép,majd kicsi gáz és leáll-vagy,ha sikerül "túlhúznom" akkor nagy rántás és kilő mint a golyó.De túlhúzni sem olyan egyszerű.Olyan mintha nem lenne jó a benzin-levegő beállítása.
Amit a szerelöm mondott a beállításhoz (még a szervíz után) baloldalon van az alapjárat beállító csavar és jobboldalon a karb.oldalán a levegő beállító csavar (nálam a távszivattyú mögött-amit elöbb le kell "akasztani"smiley
Ennek a kettőnek az összehangolásával lehet belőni a motor tökéletes működését-mondta ő.
Viszont akárhogyan tekergetem a kettőt (persze kellő odafigyeléssel)-azt a "teljesítményűrt" sehogyan sem sikerül kiiktatnom.
Amit viszont észrevettem,hogy a levegő csavar mellett (jobb oldalon) van mégegy csavar ami szintén a karb.-ba van "betekerve".
Az elképzelésem a következő: A karb.baloldalán-csak az alapjáratot tudom beállítani.
A jobb oldalon lehet a benzin és a levegő pontos arányát beállítani(két külön csvarral)-és ha ez sikerül akkor megszünik ez a "teljesítmény kiesés"
Igazából,megerősítést-vagy megcáfolást várnék...vagy mitoom én.
Szóval:Help!!!smileysmileysmiley

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara

Lakóhely: GYÁL
Regisztrált: 09.04.07
Elküldve: 2007.08.11 14:19
Ha minimálisra akarod csökkenteni az alapjárat és a teljestartomány között a holtteret a következőt javallom. Emeldfel az alapjáratot gyáriértékre az az 1000-1200fordulatra.Ha a magasalapjárat zavar akkor sajnos belekell nyulni a karbulátorba a subertűt 1 rovátkával kijebbkell tenned.Ezen én már tulvagyok hisz a Yamaha dragsztár is ilyen az ss250 nel is ezttettem. Hakell leirom hogytudod a tüt kijebb tenni. ÜDV PAPAMACI!!
csopixws 0670 2650369 Privát üzenet küldése
Oldal: 1 / 29 1 2 3 4 > >>
Ugrás a fórumra:
Pontos idő
Eseménynaptár
<< 2022 Május >>
Ke Sz Cs Sz Va
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Nincs esemény

Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

gitmiki
2022.05.28 14:29
Jó hétvégét kívánok,igaz eső szegi kedvünk !

Csabi
2022.05.22 11:28
Sziasztok! ss250 gyújtás jeladó helyett van valamilyen más motoré ami jó bele. A Keeway már nem forgalmazza. Segítsetek! Áll a motorom.

KainJoci
2022.05.16 06:53
Szervusztok! A hét végén zarándoklat!!!

KainJoci
2022.05.01 05:35
Nagy-nagy szeretettel köszöntöm az édesanyákat!

gitmiki
2022.04.27 13:40
Itt az ősz újra meg újra,mikor lesz már motorosidő ?

Archívum
Rádió
Válaszd ki a rádiót a listából, és kattints az OK gombra

Copyright © CsaMoVáK