CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja

Ma 2022. május 29. vasárnap, Magdolna napja van.
Holnap Zsanett, Janka napja lesz.
"Klubtag szeretnék lenni. Mit tegyek?"
Kattints -> IDE!
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Navigáció
Főoldal
Hírek
Cikkek
Fórum
KRESZ
ELADÓ cuccok
GyIK
Letöltések
Linkek
Kapcsolat
Keresés
Eseménynaptár
Szavazás
Nagy divat manapság az okostelefon és a mobilinternet. Használsz mobilnetet az okostelefonodon?

Persze, mobilnet előfizetésem is van

Igen, néha-néha, de csak előfizetés nélkül

Okostelefont használok, de nem netezek rajta

Nincs okostelefonom, de tervezek venni egyet

Nem okostelefont használok

A telefon nem internetezésre való

Nincs mobilom

Mi az az okostelefon?

Szavazáshoz be kell jelentkezni

Eredmények
Archívum
Table 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't exist
Table 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't exist Vendég: 0
Nincs Online tag

Regisztráltak: 941
Nem aktiváltak: 0
Legújabb tag: feketug
Szótár
Fórumtéma megtekintése
CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja | Keeway motorok | Keeway chopperek
Oldal: 8 / 29 << < 5 6 7 8 9 10 11 > >>
Szerző RE: Land Cruiser 250
Dreamer

Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2008.04.04 20:43
szacsa írta:
mindkettőt,a vékonyabbik a vákumhoz van.

Nos, vagy elhiszed, vagy nem, de a PRI állás (a kézikönyvvel ellentétben - megnéztem én is) nem az OFF állás!

Az én csapom így néz ki

Legalább 4 cső van rajta (de valahol úgy rémlik 5).

A lényeg, ha nincs vákuum nem megy a benya. PRI állásban fel tudod tölteni a karbit, amíg a tűszelep el nem zár.

Ezt pedig nem én írtam:
"A benzincsapnak három állása van (de jó).
Az ON helyzetben, a müködés során az üzemanyag bekerül a porlasztóba, de ha áll a motor, a benzincsap lezár.
A RES helyzet a tartalék üzemanyag állás. Hasonlóképpen mûködik, azaz csak akkor, ha a motor jár.
A PRI állás a karburátor feltöltése üzemanyaggal, ha onnan az valamilyen oknál fogva kifogyott (tank leeresztése, benzin kifogyás, stsmiley Ebben az állásban a benzincsap mindíg nyitva van, így könnyen el is folyhat az üzemanyag, ha leállás után igy marad."

Én így használom, ennek ellenére tiszteletben tartom a véleményed!

Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
Szerkesztette: Dreamer - 2008.04.04 20:43
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Dreamer

Elküldve: 2008.04.04 20:47
Nem bírtam ki, kimentem a motorhoz. 5 cső van. Kettő be, kettő ki, egy vákuum.

Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
szacsa
Örökös tag

Felhasználó avatara

Lakóhely: Vecsés
Regisztrált: 19.04.07
Elküldve: 2008.04.04 20:52
A mi csapunk nem ilyen. Csak egy cső megy rá az üzemanyag szivattyúhoz,a másik a vákum.
sz.csaba39@hotmail.hu 06 20 5452504 Privát üzenet küldése
Dreamer

Elküldve: 2008.04.05 07:06
Ugy emlekszem azert nem ilyen, mert bele van szerelve a tankba egy hollanderrel.
Akkor is erdekes, mert a PRI felirat igy megteveszto!

Dreamer
ritogy

Felhasználó avatara

Lakóhely: Szeged
Regisztrált: 19.06.07
Elküldve: 2008.04.05 14:52
A csapunk tényleg nem így néz ki,de hogy mi a "pontos" működési elve én nem tudom.Azt viszont igen hogy ha jelzéssel felfelé függöleges helyzetbe állítom a motor jár (max.1km megtehető vele) és miután a benzin elfogy valahonnan (gondolom a karb.-ból) leáll a gép. Ez tapasztalat.!!
A PRI felírat a haszn.ut.-ban van benne.Gondolom nem csak nekem van újonnan vásárolt gépem-tessék utánna nézni.smiley

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
Mintor

Lakóhely: Budapest
Regisztrált: 21.03.08
Elküldve: 2008.04.05 16:31
Hogyan lehet képet feltenni? A galériára sem sikerült.Help!
Motor vizsga megvan, masina OK!

Privát üzenet küldése
Bandiii

Felhasználó avatara

Lakóhely: Veszprémvarsány
Elküldve: 2008.04.05 17:32
http://totalbike.hu/technika/motordoktor/doki070425/

Bandiii
Pethö András Bandiii69@hotmail.com 06 20 4386297 Privát üzenet küldése
Apus
Tiszteletbeli Elnök

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag

Lakóhely: Miskolc
Elküldve: 2008.04.06 15:38
Szevasz Bandiii!
Örülök, hogy ujra látlak közöttünk.smiley

Apus
id.czecze.janos 30/5650865      46/434133 http://apus.czecze.hu Privát üzenet küldése
Dini

Felhasználó avatara

Lakóhely: Székesfehérvár
Regisztrált: 05.04.08
Elküldve: 2008.04.06 18:03
Sziasztok!
Olvasgatom a benzincsapos problémátokat. Mivel én sem régen toltam ki a mocim a boltból ezért még friss, hogy mit mondott a szerelő a csapról. A szerelő tájékoztatása szerint, ha a csap felfele van tekerve (függőlegesen), akkor az nyitva van. Míg ha a csapon található bevágás alul van, akkor tartalék állás. Oldalra tekerve a csap zárva van! Bár nem látszott "vér profinak" a srác, eddig így motoroztam vele és minden rendben volt. Remélem segítettem!
Privát üzenet küldése
Mintor

Elküldve: 2008.04.06 18:34
Hali!

Ma szép időben szépet gurultam, király ez a gép, hozzám nőhet.
Az biztos, nem szereti, ha sokat ketyeg egy helyben, menni kell vele.

Privát üzenet küldése
retekeger

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag

Lakóhely: Györ
Elküldve: 2008.04.06 18:54
Sziasztok fiuk

Beleugatok ebbe a csap dologba,LC-t nem ismerem de fetételezem a csap mért lenne más mint az SS-en,tehát zárt állás nincs,vákumos az üzemi és tartalék állás vízszintesen pedig szabadesés,ez azért van így mert ha sokáig áll a gép karbiból párolog benzin és sokáig kéne indítózni hogy elérje a megfelelő szintet,ez aksi és önindító kímélő,megjegyzem indítás után jobb vákumos üzemmódra váltani mert tapasztaltam túlfolyást,ha csapok nem egyeznek a két gépen akkor elnézést a bele vauért.

Semmi sem rombolja jobban a kalandvágyunkat, mint a biztos jövő.
Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Lakóhely: Szeged
Regisztrált: 19.06.07
Elküldve: 2008.04.06 19:41
Figyú...
Lehet,hogy a csap vákumos,lehet,hogy nem..de
De ahogy mintor mondta menni kell vele..azt szereti..és én is azt szeretem..ha "pöfög"..smiley
Tudom nem ide illik-de ma én is "kihajtottam a kipufogó szennyeződéseit".....smiley A 110-es utazó sebességet simán vitte..smiley

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
Dreamer

Elküldve: 2008.04.06 23:14
ritogy írta:
Figyú...
Lehet,hogy a csap vákumos,lehet,hogy nem..de
De ahogy mintor mondta menni kell vele..azt szereti..és én is azt szeretem..ha "pöfög"..smiley
Tudom nem ide illik-de ma én is "kihajtottam a kipufogó szennyeződéseit".....smiley A 110-es utazó sebességet simán vitte..smiley

A csap biztosan vákuumos!

Dreamer
Mintor

Elküldve: 2008.04.07 10:33
Szevasztok!

Van valakinek infoja, hogyan lehet kikötni, semlegasíteni azt a kapcsolót, hogy csak üresben induljon a gép. Sokszor nem sikerül megtalálni az ürest, s ha lefulladok, nehezen lehet üresbe tenni, hiába, pontatlan a váltó. Sztem, senki sem olyan balga, h kuplung nélkül beindítsa. A sztenderd kapcsolót könnyen hatástalanítottam, de a váltónál nem szívesen babrálnám a vezetékeket.

Privát üzenet küldése
szacsa
Örökös tag

Felhasználó avatara

Lakóhely: Vecsés
Regisztrált: 19.04.07
Elküldve: 2008.04.07 16:33
Hát ehez nem tudok hozzászólni,de szerintem nem érdemes kikötni,már ha kilehet. 1,2-ezer km.után már csukott szemmel fogsz tudni váltani,és időben lefulladás nélkül visszaváltani,és odafigyelés nélkül megfogod találni az ürestsmiley
Szerkesztette: szacsa - 2008.04.07 16:39
sz.csaba39@hotmail.hu 06 20 5452504 Privát üzenet küldése
Mintor

Elküldve: 2008.04.08 06:21
Hali!

A probléma az volt, h kigyuladt a zöld a km órán, felengedtem a kuplungot, s megugrott, még sebességben volt. A GS500-on is indítható gyárilag a motor, csak a kuplungot kell behúzni.
A váltóval semmi bajom, ritka rossz gépeket vezettem már életemben, motortól kezdve a 40 tonnás gépekig, minden félét, azokhoz képest ez a váltó egy óramű.

Privát üzenet küldése
szecsa

Lakóhely: Kismaros Kossuth L. út 30
Regisztrált: 06.04.08
Elküldve: 2008.04.08 18:14
Szia Land Cruiser!

Az üresjárat kijelzőt a block bal oldalán találod, a váltó-fogaskerék dekli alatt! Egy vezeték megy rá, s fut az elektronikába. Nagyon fontos, hogy ezt a kábelt testre kösd mivel a kapcsolója is íly módon működik! Egy baj lesz, hogy az üresjárat kijelző égni fog. Ha az ízzót kiiktatod, akkor megszünik az áramkör és az elektronika letíltja az indítást!

Az előzőekben kérdezted, hogyan lehet jól beállítani a motort és megszüntettni a teljesítményűrt!

Minden LC kivétel nélkül kis úszóházas, membrán vezérelt folytószelepes karburátorral van szerelve! Első körben tisztázom azt a félreértést, hogy a túlfolyócső a block elejére van elhelyezve! Ez marhaság! Sajnos első üzembehelyezésnél erre nem figyelnek! A túlfolyócső a karburátor balfelén ível, a tank allatt megy egészen a légszűrőházba! A légszűrőházon a bemeneti csőre van rádugva, és az alsó cső pedig a vázra van felfüggesztve.

Sokan mondták azt, hogy így-úgy kell beállítani a karbit, s mindíg kudarcot fuladt kisérletnek bizonyúltak. A legegyszerűbb megoldás a tisztítás nagy nyomású levegővel, benzinben áztatva! A karbi gyárilag van be kariblálva, így ahoz állítás miatt nem kell hozzányúlni. Viszont ha a gyári beállításokkal rendszertelenűl jár a motor ÜZEMI helyzetben akkor néhány dolgot mi is elvégezhetünk!
Tévhit, hogy a jobboldalt lévő két állítócsavar a benzin levegő arányát állítja! Az egyik csavar a membrán működtetéséhez szükséges vákuumlevegő szabályzásért felelős, a másik, alapjárati benzin dusítását végzi. Az alapjáratot a pillangószelep ütközőcsavarjának tekerésével állítod a kivánt értékre. Ha a motorban teljesítményűr keletkezik, akkor az üzemanyag hiányra utaló jel. Megoldásként javasolták a rézsúttű állítását. Én nem ajánlom! Mivel a tű változó keresztmetszetéből adódóan a fúvóka ház térfogata nő, romlik a folyadék áramlási sebessége azonos levegő sebesség mellett. Megnő a fogyasztás, romlik a teljesítmény! Legjobb megoldásnak találtam a főfúvóka cseréjét! a gyári 0,95mm, az ajánlott: 0,10mm, 0,105 és 0,110. Jótanács: A fúvóka külső méretei és a menete megegyezik a Lada 1500-aséval. Nagyon fontos, hogy minden állítást üzemi hőmérsékleten, alapjáraton és üzemi fordulatszámon végezzünk!
Jó motorozást!smiley
06-30-438-1491 Privát üzenet küldése
Dini

Felhasználó avatara

Lakóhely: Székesfehérvár
Regisztrált: 05.04.08
Elküldve: 2008.04.08 20:11
Üdv!
Lenne egy apró technikai kérdésem LC ügyben! Normáli az ha a mocim sztenderen pihen akkor nem lehet elindítani? A sztender kapcsolója ki volt iktatva. Gondoltam egyet és visszakötöttem. Az eredmény az lett, hogy a kapcsoló üresben is tiltja a motort, így az leáll. Volt yamahám is annál ez úgy működött ha a sztender ki volt hajtva akkor sebességbe kapcsolt állapotba a kuplung kiengedésénél tiltott az elektronika. Ez egy egyszerűsített változat lenne???? Ezen spóroltak?
Privát üzenet küldése
Mintor

Elküldve: 2008.04.09 17:23
Szevasztok!

Árúlja már el valaki, hogyan lehet felpakolni képet? Írtam a webmesternek is, már jó néhány napja, h a galériára tölthessek, de semmi válasz.

Privát üzenet küldése
Apus
Tiszteletbeli Elnök

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag

Lakóhely: Miskolc
Elküldve: 2008.04.09 19:26
Kedves mintor!
Csak a klub tagjai rakhatnak fel fotókat a Galériába. Nem a Webmesternek kell irnod, a tagságot kell elintézned.
Üdv: Apussmiley

Apus
id.czecze.janos 30/5650865      46/434133 http://apus.czecze.hu Privát üzenet küldése
Oldal: 8 / 29 << < 5 6 7 8 9 10 11 > >>
Ugrás a fórumra:
Pontos idő
Eseménynaptár
<< 2022 Május >>
Ke Sz Cs Sz Va
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Nincs esemény

Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

gitmiki
2022.05.28 14:29
Jó hétvégét kívánok,igaz eső szegi kedvünk !

Csabi
2022.05.22 11:28
Sziasztok! ss250 gyújtás jeladó helyett van valamilyen más motoré ami jó bele. A Keeway már nem forgalmazza. Segítsetek! Áll a motorom.

KainJoci
2022.05.16 06:53
Szervusztok! A hét végén zarándoklat!!!

KainJoci
2022.05.01 05:35
Nagy-nagy szeretettel köszöntöm az édesanyákat!

gitmiki
2022.04.27 13:40
Itt az ősz újra meg újra,mikor lesz már motorosidő ?

Archívum
Rádió
Válaszd ki a rádiót a listából, és kattints az OK gombra

Copyright © CsaMoVáK