CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja

Ma 2022. május 29. vasárnap, Magdolna napja van.
Holnap Zsanett, Janka napja lesz.
"Klubtag szeretnék lenni. Mit tegyek?"
Kattints -> IDE!
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Navigáció
Főoldal
Hírek
Cikkek
Fórum
KRESZ
ELADÓ cuccok
GyIK
Letöltések
Linkek
Kapcsolat
Keresés
Eseménynaptár
Szavazás
Nagy divat manapság az okostelefon és a mobilinternet. Használsz mobilnetet az okostelefonodon?

Persze, mobilnet előfizetésem is van

Igen, néha-néha, de csak előfizetés nélkül

Okostelefont használok, de nem netezek rajta

Nincs okostelefonom, de tervezek venni egyet

Nem okostelefont használok

A telefon nem internetezésre való

Nincs mobilom

Mi az az okostelefon?

Szavazáshoz be kell jelentkezni

Eredmények
Archívum
Table 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't exist
Table 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't exist Vendég: 0
Nincs Online tag

Regisztráltak: 941
Nem aktiváltak: 0
Legújabb tag: feketug
Szótár
Fórumtéma megtekintése
CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja | Keeway motorok | Keeway chopperek
Oldal: 2 / 29 < 1 2 3 4 5 > >>
Szerző RE: Land Cruiser 250
ritogy

Felhasználó avatara

Lakóhely: Szeged
Regisztrált: 19.06.07
Elküldve: 2007.08.11 18:08
Köszönöm a tanácsokat,de igazából nem az alapjárattal vannak problémáim,hanem-mint mostanra már kidetült-a benzin-levegő keverék pontos beállításával.Pontosítok: amit a szerelőm mondott mára már kiderült,hogy "sületlenség",mert a keverék arányt a karb.jobb oldalán lehet "összehozni"(mind a két állítócsavar itt van).Szóval mostanra kiderült,hogy a benzin állító csavar"bevan rohadva".Egész egyszerüen nem lehet tekerni-ill.nagyon nehezen és akkor is nagyon kicsit mozdul.Ma voltam egy profi szerelönél aki megnézte,majd próbál állítani rajta és végül vért izzadva közölte,hogy le kellene venni a karburátort mert jobban átnézhetné és ezt a beállítási gondot is kiküszöbölhetné.ezt most elutasítottam,mert Beppével mentünk "egy kört"-ahol jóléreztem magam.Megaztán az sem elhanyagolható tény,hogy már rendelés alatt az új gyári karburátor,és ha minden jól megy hamarosan megérkezik.Most sikerült annyira "belővetni",hogy csak minimális a kihagyagyás.Én úgy gondolom,hogy amíg nem érkezik meg az új karb.addig használom így.Van alapjárat,most már megy is-de még nem tökéletes.
Itt jegyzem meg,hogy még mindíg szertem ezt a vasat,igazából csak pechesnek tartom magam.
u.i:ma volt szerencsém egy Yamaha 250 Virago-hoz.Megnéztem egy kicsit alaposabban és bár nem vagyok szakember,de nekem nagyon úgytünt,hogy szinte egy az egyben mindene megeggyezik a két motornak(karburátor+az állítási lehetőségek,a távszivattyú+sok minden egyéb..)smiley

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara

Lakóhely: GYÁL
Regisztrált: 09.04.07
Elküldve: 2007.08.11 18:36
Nemértettél meg de ez nembaj.Te Magad mondod hogy nem az alapjárattal van gondod.Akkor miért akarod az alapjárat keverékét megváltoztatni.Ateljes tartomány dusitását csak a tü átrakásával lehet elérni.Apillangó szelep nyitásával sokAlevegő kevés az üzemanyag.EzértkellDusitani a keveréket.Minimális fogyasztásra van állitva a karbulátor.Külömben majd az össz SS250ilyen.Akarbi csere semfog eredményt hozni.De ha ugygondolod aTezsebed bánja
csopixws 0670 2650369 Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.11 23:50
Két kérdés.
Szabog te mind a kettőt tekergetted és úgy sincs semmi??
Papamaci azt mondod,hogy ha át kerül a tű egy másik állásba akkor a kihagyás gázadáskor megszünhet? (azt tudni kell,hogy amikor átvettem a motort akkor is fenn állt ez a jelenség-de csak rövid ideig,hideg motornál.Most,hogy szerelőnél(1000 szervíz) volt szinte mindegy,hogy hideg vagy meleg a motor)Szreinted állíthatott rajta?

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.12 06:31
Ugyvan ahogy mondod meglehet szüntetni.Ha hidegebbre fordul az idő mégroszabb lessz a hejzet.Nenfogsztudni gázt adni mert állandoan lefogállni.Ezeken a kisérleteken mártulvagyok.Én a tűt kisérletképpen egyrovátkával kiebb tettem az azatűtbeljebb engettem attol a pillanattol töbet nem lehetett gázt adni mert abban a pillanatban leált.Akarbulátorokat legyártják de nemtudni milyen motorba kerül tehát minden motorhoz hozzá kellhangolni. A YAMAHÁN is ugyanez a kerbulátor van.Egy szónak is száz a vége ha eredményt akarsz elérni a tűt minimum eggy rovátkával húzdkijebb.Afogyaztásod minimum három decivel több lessz de a züresjárat és a gázadásközt sima lessz az átmenet. Körülbelül huszperces mutatvány.Hamegtetted azalapjáratot ujbol visszakell állitanod mert számottevően megfog emelkedni.Haugyérzed javult a dolog ésmég mindigvan eggy kis átmeneti hiányosság akkor a tűt huzd még eggyel kijebb.Hakell szivesen leirom a műtét menetét hogy gyorsan megtudd oldani.Soksikert PapaMaci!!!
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.12 11:42
Köszönöm..nanááá,hogy érdekel egy sikeres műtét megvalósitásának minden lépése.
Most úgy használom a motort,hogy beinditás után kicsit várok hogy bemelegedjen,majd elindulok és szép fokozatosan visszatolom a szivatot alapállapora.Amikor már stabil az alapjárat(szivató nélkül)-egy nagyon picit visszahúzon rá a szivatót és akkor nincs semmilyen kihagyás.Érdekes,hogy az alapjárat ilyenkor nem változik semmit,viszont nincs kihagyás.Ezért gondoltam hogy a keverékkel van baj.
Most nézem papamaci,hogy te gyálon laksz??!!! A szüleim vecsésiek...Ha arra járok újra,-és persze ha nem zavarok,-lehet hogy átmennék hozzád.smileysmiley

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.12 12:43
Ha Erre Jársz Látogass Meg Szivesen Látunk!!! Leirom a művelet menetét azt eldöntöd hogy kisérletezel vagy nem. Külömben nekemis a Csamovákos fiatalok mutatták meg hogylehet a subrtűhöz hozzáférni. A Menetirányszerinti jobb oldalon a tankalatt van a karbulátor végén egy fényes zárófedél ezt kell levenni. Tehát leveszed az első űlést atank rögzitő csavarját itt megtalálod kikellvenni. Atankot annyira megemeled hogy a karbulátor oldalán levő fényesfedél felső csavarjait is kitudd venni 4DB négyes csavar a fedelet emeld le veddki a hosszu rugót asuberdob és a tű viszintesen van a karbulátorba a gumiharangot körbe huzd ki a peremmből majd az egész harangot veddki a gumiharang egykis rézcsőve lhelyzetelvevan ugyanoda kell visszakerülnie a gumiharang közepén van egy müanyagcsavar kikelltekerni ezután a subertűt alurrol kilehettolni nézdmeg a biztositolemez melyik rovátkába van ha azelsőbe akkor tedd a másodikba lényegaz hogy atű kijebb kerüljön a fedélfele.Abiztositótű alatt van egy kis müanyag tárcsa ezen van egy helyzetelőcsap addig forgasd a tűt mig a csap belekerül a furatába.Összerakásnál a gumira kell vigyázni hogy belekerüljön körbe a nutba.Azülést és a tankot hagyd lebontva addig amig ki nemprobálod azalapjáratot álitsd be mert biztos megváltozik ha aluk csak kisebblett a tűt tedd mégeggyel kijebb természetesen a levegőcsavart is utánakell celebrálni. Soksikerta műtéthez ÜDV!!!
Szerkesztette: papamaci - 2007.08.12 12:47
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.13 22:11
Papamaci.
Ma szétszedtem a "rendszert" minden úgy volt ahogy írtad-pikk-pakk szétszedhető a gép,de azt a műanyag csavart nem sikerült eltekernem.smileyKicsit "megnyekkent"a feje...mit csináljak?? Erőltessem tovább??
No csak azért mert így nem tudtam rajta állítani semmit...smiley.

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.14 15:45
Az enyimbőlis nehezen jött ki. Jó széles csavarhúzóval próbáld meg menetes kikell jöjjön.
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.15 05:25
Ma még egyszer megpróbálom-persze ésszel.
Mese,a téma érdekel-de mivel már útban van az új karbi,ezért nem eröltetek semmit..
Ez (szerencsére) egy új motor.Amikor átvettem akkor is voltak már ilyen gondjai-de nem ennyire "erősek" voltak ezek a kihagyások.Ennek mennie kell.Most még.
Ha már nem lessz garanciális,no majd akkor....

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.15 22:15
Na most vagyok "meglőve"....
Mivel elutazunk pár napra,úgygondoltuk hogy nem legyen se a lakás felügyelet nélkül,se a motor.Apósra bíztuk a lakást és a sógoromra a mocit. A sógorom "azelött" autószerelőként kereste a pénzíít.(ááálítólag nem is volt ügyetlen)
Szóval este átvittem a motort és előadtam,hogy hogyan is kell most használni a motort-úgyi még nincs rajta minden rendben.Meghallgat,fejetcsóvál,(persze közben mondja a tüneteketsmileysmiley)és közli,hogy sok levegőt kap a motor..ponosítok,azt mondta hogy valahol fars levgőthöz jut a karbi.Részemről pislogás..nem inkább sok benzint(!!!) akartál mondani..??? Te hülye vagy ehhez,öcsi-tekintet..majd kedves közlékenységge elmondja a (véleménye szerinti),hogy mi a bibi..Igazából, lehetni éppen lehet az is..De ő is azt javasolja,hogy ne nyúljak hozzá,mert még új a motor,(garancia..stsmiley és ígéri,hogy ő sem teszi míg oda vagyunk...smileysmileysmileysmiley

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
b zoli

Lakóhely: Budapest
Regisztrált: 10.08.07
Elküldve: 2007.08.16 14:21
Sziasztok !
Itt állok a motorvásárlás kapujában és teljesen elbizonytalanodtam a típust illetően. Egy cruisert szerettem volna vásárolni de a fórumot olvasva erős kétkedésem támadt. Rytogy motorja vadonat új és csak egyre gyűlnek a problémák . Mivel én nem vegyok egy szerelő típus , és szerintem nem azért vesz az ember új motort ,hogy minden út után a műhelyben töltse az idejét. Egyébkénz csodálom a társaság segíteni akarását és szaktudását továbbá rytogy türelmét és kitartását.
Szeretném ha írnátok valami bíztatót is.
Tisztelet nekteksmiley
06 20 242 7711 Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.16 21:04
Ohh...Kedves b zoli...
Igyekeztem hangoztatni,(és most is ezt teszem!!)-nekem nem volt szerencsém!!
A motort imádom,kényelmes,kellemes-könnyen kezelhető és láványnak sem utolsó!!!!!
Nekem nem a motorral van bajom...Igen összerakták,tény hogy a kínaiak..DE !!! Ha az első üzembehelyezés jó, és a szervíz jól végzi a dolgát-(szerintem!!!) nem lehet gondod...
Az én esetemben a szervíz hozzá állása jó,csak az üzembehelyezéssel voltak gondjaim..
A magam részéről nem szertnélek lebeszélni a márkáról,mert nekem "hozta" az elképzeléseimet...Ha figyeltél,akkor észrevehetted,hogy amiket én írtam akkor egy,de alapvtő problémám volt-van..és azt is a szerviz megoldja.
Egyébként ha valamihez úgy állsz hozzá,hogy kínai termék-szerintem ebben a márkában pozitívan fogsz csalódni....szerintem..
Csak mielött elmész motorozni....Ne fürgyé le....ráérsz utánna is.smileysmiley

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
b zoli

Lakóhely: Budapest
Regisztrált: 10.08.07
Elküldve: 2007.08.17 10:20
T rytogy !
Nekem semmi bajom a kínai termékekkel - hisz a neves márkák is ott gyártatnak és általában egy az egyben átveszik /lekoppintják/a dolgokat a cipőtől a motorokig - csakhát a szerencsében bízni ,hogy épp jó napja van e a beüzemelésnél a szerelőnek. A motor egyébként szerintem is nagyon jól néz ki azért is gondoltam erre a típusra, csak hát van egy megbízhatósági tényező is . Én úgy vagyok minden ilyen "nagyléptékű " beruházásnál , hogy szeretek előtte tájékozódni körülnézni. Mint már írtam nem vagyok egy szerelő típus , és nem szeretném a gépet a kelleténél többször a szervízbe tudni. Sajnos mivel cruiseresként egyedül vagy itt csak a te véleményedet látom . A fürdésröl annyit ,hogy szeretek előtte fürödni és utána tisztán leszállni!!!
Tisztelet : b zoli
06 20 242 7711 Privát üzenet küldése
Szerző RE: landcruiser
szacsa
Örökös tag

Felhasználó avatara

Lakóhely: Vecsés
Regisztrált: 19.04.07
Elküldve: 2007.08.20 14:24
Sziasztok! Megtudná valaki mondani, hogy milyen láncot érdemes venni mert az enyém nagyon nyúlik. olyan 300 km után már lóg voltam már egy boltban de lánc méretét kérdezték jó lenne ha azt is tudná valaki,vagy vigyem be a régit?
sz.csaba39@hotmail.hu 06 20 5452504 Privát üzenet küldése
Dreamer

Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2007.08.20 16:20
b Zoli!

Lehet, hogy most magam ellen beszélek, valamint egyes klubtársak is furcsán nézhetnek rám!

Ezekhez a motorokhoz bizony kell a műszaki véna, vagy legalábbis egy olyan társ aki önzetlenül (vagy éppen pénztárca függvényében) segít neked.

Valószinűnek tartom, hogy egy jól beüzemlet új motorral 2-3 évig sok gond nem kellene, hogy legyen. A Keeway-jel az a baj, hogy imitt-amott elég silány a szerviz. Általában nem hozzáértő emberek rakják össze.

Némi hozzáértéssel és előrelátással bizony sok gond megelőzhető (pl. tank kimosása, stsmiley.

Én azt mondom, hogy ha van egy picit több léd, akkor valami fiatalabb kevés km-es Yamaha Virago-t, esetleg egyből 535-t. Egyemberes motorként nagyon jó ez, de ha gondolkodsz valaki hurcolásán akkor néha kevésnek bizonyul.

Azt is látnod kell, hogy egy a blokk van az SS250-ben is. Az több mint 10 kg-mal kevesebb. A motor max sebessége 110 köré esik (Az én SS-em digitális pontos bicajórával max. 109-et ment). De ekkor inkább kínlódik. Ilyen hajtásmód mellett hamar szét fog esni. Az utazója 80-90 közzé tehető. Ekkor a fogyasztás is jó, és az élettartam is megfelelő.

Nos, ha kevés a pénzed és nagyon tetszik ez a motor, akkor vágj bele, ha van egy haverod akivel alapdolgokat meg tudtok csinálni és akkor jó darabig nem lesz gond.

Ha nem tudsz ilyet, akkor inkább egy "lelketlen" Yamaha, vagy Honda.

Ha van kérdésed, akkor kérlek írd ide, hátha tudunk rá válaszolni!

Dreamer

Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Dreamer

Elküldve: 2007.08.20 17:04
Az 100 biztos, hogy az alakatrészek általában a Keewayhoz olcsóbbak mint az eredeti Virago-hoz!

Azonban, ha hozzáveszed, hogy kevesebb a baj vele, ezért ritkábban kell szervizbe vonulni akkor nem akkora a különbség.

Azt is látni kell, hogy Te nagyon sok mindent magadnak csinálsz meg, tehát a munkadíj =0. De ha szervizbe kell vonulni, ott vastagon fog a cerka.... Sajnos. Te is tudod, hogy egy váltokar áthelyezés 13e Ft. smiley

A forma valóban cruiseres. Az SS chopperes. Van azonban más márkában is cruiser bőven!

Nem lebeszélni akarom! Félre ne érts! Csak Te mondtad, hogy a csalódott tulaj a legrosszabb...

Dreamer

Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
Szerző RE: landcruiser
szacsa
Örökös tag

Felhasználó avatara

Lakóhely: Vecsés
Regisztrált: 19.04.07
Elküldve: 2007.08.20 17:21
Köszi szabog2000! Utána is nézek,mert már unom a láncnyulást. Amugy jó a gép,tettem egy hosszabb turát a hétvégén. Le a Balatonhoz,körbejártam a tavat és ma jöttem haza. semmi gond nem volt,csak a lánc nyult meg.
sz.csaba39@hotmail.hu 06 20 5452504 Privát üzenet küldése
Dreamer

Elküldve: 2007.08.20 17:34
szacsa írta:
Köszi szabog2000! Utána is nézek,mert már unom a láncnyulást. Amugy jó a gép,tettem egy hosszabb turát a hétvégén. Le a Balatonhoz,körbejártam a tavat és ma jöttem haza. semmi gond nem volt,csak a lánc nyult meg.

Javaslom www.nagyvas.hu, nézz itt szét! A szervizkönyvemben pedig leírtam (úgy emlékszem) a tipusát!

Dreamer

Dreamer
beppe

Elküldve: 2007.08.20 22:30
Mesemondó írta:
Igazad lehet kedves barátom Dreamer.

Azt viszont nem tudhatjuk ám,hogy egy Yamaha Viragonak mennyi szervízre van szüksége,mivel ide még egyetlen motoros sem írt fel semmit,akinek van egy igazi Viragoja.

Bocs, hogy belevau, döntse el mindenki maga, mennyire vagyok hiteles hozzászóló...
Nekem két Virago-m is volt, egy 125-ös és egy 535-ös.
A 125-öst pár évesen, pár ezer km-rel vettem, egy szezont volt nálam, azalatt kb. 5 ezer km-t mentem vele. Háromszor kellett hozzányúlni az egy év alatt, rögtön a megvételkor első gumi csere (Heidenau lett az új gumi), egyszer egy láncfeszítés (nem vészes), és a harmadik a hátsó gumi cseréje (defekt miatt, szintén Heidenau lett felrakva). Azon kívül semmi....
Az 535-ötöst újonnan vettem, egy szezont volt nálam, kb. 10 ezer km-t mentem vele, a kötelező 1000 és 6000 km-nél esedékes szervízen kívül nem kellett hozzányúlni.
Mindkét motort ésszel hajtottam, nem nyúztam, nem kínoztam egyiket sem. Nálam egyiknek sem volt soha semmi baja...

Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.08.22 21:01
Hali..Megjöttem a nagy-nagy túráról..Jó volt..,de motorral jobb lett volna..smileysmiley
Most csak olvasgattam a beírásokat és én aztatat mondom,hogy mindenkinek igaza van..Ha sok a della,japcsi motor (a hálátlanabb fajtábólsmileysmiley..,bocs beppe)-ha kevesebb,akkor bármi más-ami ésszerű(!!)
Vallomás: amikor a motor vásárláson gondolkodtam elsőre Simson,majd ETZ vagy Java motor jöhetett szóba.Mivel ezeknek az árai -korukhoz képest-igen magasak voltak,inkább a használt japán motorok felé húztam...Majd jött egy újsághírdetés ahol volt egy Cruiser oldalról lefényképezve és olyan ár volt alá írva amire én azt mondtam:KELL
2 hónap elteltével a garázsban volt.smileysmileysmiley
Szerelői véna?? Háát inkább béna vagyok mint szerelő,de azt a pár apróságot megtudtam nézni én is amit a fiúk mondtak nekem.
Mondtam,én nem bántam meg..smileysmiley
Ja,ha lefürdesz és motorozni mész utánna úúúgyis lefürdesz újra..Tudom,tapasztaltam.
Azé mondom...Ne fürgyéé le!!!

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
Oldal: 2 / 29 < 1 2 3 4 5 > >>
Ugrás a fórumra:
Pontos idő
Eseménynaptár
<< 2022 Május >>
Ke Sz Cs Sz Va
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Nincs esemény

Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

gitmiki
2022.05.28 14:29
Jó hétvégét kívánok,igaz eső szegi kedvünk !

Csabi
2022.05.22 11:28
Sziasztok! ss250 gyújtás jeladó helyett van valamilyen más motoré ami jó bele. A Keeway már nem forgalmazza. Segítsetek! Áll a motorom.

KainJoci
2022.05.16 06:53
Szervusztok! A hét végén zarándoklat!!!

KainJoci
2022.05.01 05:35
Nagy-nagy szeretettel köszöntöm az édesanyákat!

gitmiki
2022.04.27 13:40
Itt az ősz újra meg újra,mikor lesz már motorosidő ?

Archívum
Rádió
Válaszd ki a rádiót a listából, és kattints az OK gombra

Copyright © CsaMoVáK