CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja
 
Ma 2024. március 28. csütörtök, Gedeon napja van.
Holnap Auguszta napja lesz.
"Klubtag szeretnék lenni. Mit tegyek?"
Kattints -> IDE!
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Navigáció
Főoldal
Hírek
Cikkek
Fórum
KRESZ
ELADÓ cuccok
GyIK
Letöltések
Linkek
Kapcsolat
Keresés
Eseménynaptár
Szavazás
Nagy divat manapság az okostelefon és a mobilinternet. Használsz mobilnetet az okostelefonodon?

Persze, mobilnet előfizetésem is van

Igen, néha-néha, de csak előfizetés nélkül

Okostelefont használok, de nem netezek rajta

Nincs okostelefonom, de tervezek venni egyet

Nem okostelefont használok

A telefon nem internetezésre való

Nincs mobilom

Mi az az okostelefon?

Szavazáshoz be kell jelentkezni

Eredmények
Hozzászólások : 3
Archívum
Szótár
Fórumtéma megtekintése
CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja | Keeway motorok | Keeway chopperek
Oldal: 15 / 29 << < 12 13 14 15 16 17 18 > >>
Szerző RE: Land Cruiser 250
verzo

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 66
Lakóhely: Gyöngyös
Regisztrált: 07.11.08
Elküldve: 2009.07.10 11:02
Sziasztok.Van valaki akinek az LC-je fogazott szíjas hajtással van szerelve vagy átszerelte ilyenre ?Megköszönném,ha írna tapasztalatairól.Sokat bajlódtam a láncos megoldással, csörgött és megnyúlt, ütöttünk ki belőle 1,5 szemet igy a hossza már nem volt gond, de továbbra is zajos.Ezért gondoltam a fogazott szíjas megoldásra.Ha nem jelent nagy gondot az üzemelése közben akkor átszerelném én is.
- - - - - Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
kutyafitty




Hozzászólások: 113
Lakóhely: Stuttgart-Halásztelek
Regisztrált: 06.08.08
Elküldve: 2009.07.10 12:38
Hali .Az ujak már fogazott szijal vannak szerelve. Kérdezd meg Szentendrén,hogy csereszabatos-e a fogasszij kereke-váltótengely -kerékagymenesztő-stb.vagy,ha nem mi kell,hozzá.Esetleg menesztőt esztergálni a régi tengelyre lehetséges-e?

Bár szerintem ha a "bikeparts.hu"ról rendelsz (többszörösen kipróbált minőség!)láncot,és két fogaskereket, kb 12-15000 ből megvan,és megoldás-kb 15 000 km-re.
Szerintem töredék ár az átépítéshez képest.A kinai lánc és fogaskerék felejtős.
Nekem sl 150 esem van, eddig tavaszi csere óta 5200 km -et mociztam az onnan rendelt lánccal és kerékkel-első feszítés 3500 km nél volt-minimális-,azóta eddig még mindig nem feszítős".
A kinai lánc olcsó ugyan,de a 12 LE mocim-ami gyengébb a tiédnél-1000 km en ként igényelte.
Én nem vágnék bele a szijas átépítésbe,hiszen a jó!! lánc ugyan úgy jó és hosszútávú megoldás.A keeway szij árát em tudom,de az Hyo aqviláé 25000 ft volt a télen.A két fogaskerék ugyan ennyi. A barátom akinek csináltuk úgy lett "felmosva".
Szerkesztette: kutyafitty - 2009.07.10 20:49
pocakosmotoros@gmail.com Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
APe




Hozzászólások: 5
Lakóhely: Budapest
Regisztrált: 09.07.09
Elküldve: 2009.07.11 12:55
Tremor írta:
... Kérdés: Hátsó lánckerék kissebbre cserélésével milyenek a tapasztalatok? Milyet érdemes, vagy érdemes e egyáltalán feltenni?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: Tremor


Szia Tremor!
Én lebeszélnélek a hátsó lánckerék lecsréléséről, ha ez kopás vagy egyéb probléma miatt nem indokolt. Az áttétel hangolására tökéletesen elég az első lánckerék cseréje.
- Az első lánckerék kb. felébe kerül a hátsónak.
- A csere végrehajtása félórán belül elvégezhető!
Én most egy JT569.17 első lánckereket tettem előre (2500Ft)
A csere pikk-pakk megvolt. 5-dikben nem tud már kipörögni a motor, de 90-100 között nagyon jó gurulni vele. A végsebességet most negyedikben éri el. A fogyasztásom is picit jobb lett. smiley


Apé
Szerkesztette: APe - 2009.09.18 08:22
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
verzo

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 66
Lakóhely: Gyöngyös
Regisztrált: 07.11.08
Elküldve: 2009.07.12 10:59
Köszönöm a tájékoztatást.A most letölthető katalógusban a hátsó lánckerék helyett fogazott szíj hajtásra egy olyan kb. 6-9eFt. körül lenne az áttétel.Sajna az első fogazott kerékre nem találtam benne cikszámot vagy képet, csak a hátsó teljes felépítés van benne.Szerintem a szíj sem lehet valami nagy összeg. Viszont a motor járása szíj hajtásnál egyenletesebb és a kihajtás is csendesebb lenne.Szerintem.Na meg az olajat sem dobná szét a hátsó keréken ami a láncnál megszokott sajna.
- - - - - Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
verzo

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 66
Lakóhely: Gyöngyös
Regisztrált: 07.11.08
Elküldve: 2009.07.20 21:58
Ha esetleg érdekel valakit, hogy LC-re készítsen egy ülés takarót mert az ülésén a szteppelés átengedi a vizet és megszívja magát az ülés akkor hagy ajánljak egy szépen dolgozó úriembert. Van egy internetes linkje is.Itt ugyan nincs fenn az általa készített ülés bőrözés fotója (még) de tapasztalatból tudom ajánlani.
http://www.karpit.extra.hu/kapcsolat.html
Időközben megérkeztek a Keeway kereskedésbe a bukócsövek.Ha valakit érint és elfelejtkezett róla.
- - - - - Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
pesu




Hozzászólások: 29
Lakóhely: Miskolc
Regisztrált: 28.07.09
Elküldve: 2009.07.29 16:12
Szevasztok !

Bocs az amatőr kérdésért, de motor vásárláson gondolkodom és nme tudom, hogy mi a különbség a cruiser és a land cruiser között...
Megköszönném ha valaki felvilágosítana.
70-274-52-81 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
verzo

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 66
Lakóhely: Gyöngyös
Regisztrált: 07.11.08
Elküldve: 2009.07.30 13:36
Keeway-nál? Semmi. A tipust igy is úgy is emlegetik. Talán a korábbi gyártásnál ha jól emlékszem Cruiser volt a tipus megnevezése és nem Landcruiser. A cruiser egyébként egy stilus irányzat a motor kialakításában, kinézetében. (ha jól tudom, ha nem hát bocssmiley)
- - - - - Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Dini

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 33
Lakóhely: Székesfehérvár
Regisztrált: 05.04.08
Elküldve: 2009.08.13 18:15
Sziasztok!
Kapott már valaki valamilyen visszajelzést a megrendelt bukócsőről??? Ha jól emlékszem már lassan meg kéne érkezniük...? Vagy én tévedek?
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
verzo

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 66
Lakóhely: Gyöngyös
Regisztrált: 07.11.08
Elküldve: 2009.08.13 18:36
Hali!
Már jeleztem itt korábban, hogy megérkezett a bukócső. (én már el is hoztam).Van még egy konténer ami még nem érkezett meg, de lehet,hogy most amikor ezt írom már megjött és a többi cucc is benne van, háttámla meg ilyenek.Hívjátok a kereskedést mert engem sem értesítettek, úgy érdeklődtem az érkezés felől.Nekem sem jött meg még egy háttámla párna, a konzol már itt van.
- - - - - Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Dini

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 33
Lakóhely: Székesfehérvár
Regisztrált: 05.04.08
Elküldve: 2009.08.18 16:59
Szasztok!
Tényleg megérkezett a bukócső! Azt ígérték hamarosan küldik!
Verzo: Te már felraktad? Kellet még hozzá valami kiegészítő kütyü is, vagy minden benne van a csomagban?
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
verzo

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 66
Lakóhely: Gyöngyös
Regisztrált: 07.11.08
Elküldve: 2009.08.19 08:23
Hali.
Igen, nekem már fenn van de nem az amit most küldtek, hanem egy korábbi,de ugyan az.Amit most küldtek ahhoz egy rakás csavart is adtak. Én nem cseréltem ki a tőcsavarokat, mert a régi is ugyan az. A zárt krómozott anyák amiket leveszel azzal fel is lehet tenni, alátét nem kell.A bukó adja, hogy hova kell tenni.Egyedül a kürtöt kell áttenni vagy más fülre rakni mert nekem a tirisztor rögzítő csavarja alá van rakva gyárilag.Igy a tank alá tettem az eredeti ott lévő konzolra, jobb oldalra.
- - - - - Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
verzo

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 66
Lakóhely: Gyöngyös
Regisztrált: 07.11.08
Elküldve: 2009.08.19 08:32
Tegnap este lehorkolt a motorom.Menet közben fogta magát és egyszerüen leállt. Aztán újra indult, ment is rendesen. Leáltam egy ideig, beindítottam, ment, aztán amikor leállás után ismét beindítottam volna már megadta magát.Nézem, benzin van, szikra nincs.Megnéztem, hátha a megszakító kapcsoló a sztenderen zárlatos és igy nem engedi a villanyt a gyertyához. De semmi baja nem volt.Átnéztem, tudok-e vele valamit tenni de nem sikerült életet lehelni a gyujtásba.Muszáj volt szervízbe vinnem.Tréler...stb.
Találkozott valaki hasonló leállási jelenséggel? Legalább tudjam mire számítsak.
- - - - - Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
bacisteve




Hozzászólások: 148
Lakóhely: Kecskemét
Regisztrált: 20.11.08
Elküldve: 2009.08.19 16:29
Sziasztok !

Meg tudja valaki mondani, hogy az említett bukócsövet SS250-re is fel
lehet-e tenni ? Mennyiben tér el a két motor váza, ill. hova kell a
bukócsövet rögzíteni ?

Köszi !
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Dreamer




Hozzászólások: 243
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2009.08.19 18:47
verzo írta:
Tegnap este lehorkolt a motorom.Menet közben fogta magát és egyszerüen leállt. Aztán újra indult, ment is rendesen. Leáltam egy ideig, beindítottam, ment, aztán amikor leállás után ismét beindítottam volna már megadta magát.Nézem, benzin van, szikra nincs.Megnéztem, hátha a megszakító kapcsoló a sztenderen zárlatos és igy nem engedi a villanyt a gyertyához. De semmi baja nem volt.Átnéztem, tudok-e vele valamit tenni de nem sikerült életet lehelni a gyujtásba.Muszáj volt szervízbe vinnem.Tréler...stb.
Találkozott valaki hasonló leállási jelenséggel? Legalább tudjam mire számítsak.


Hello! Szerintem hasonló a SS250 gyújtása is. Nos itt nem sok probléma lehet. Vagy a jeladó a generátorban, vagy a gyújtás elektronika (esetleg a riasztó tiltja a mocit), vagy a trafó, vagy a gyertya. Esetleg még megnézném a vészleállítót is.

Engem egyébként a gyújtáselektronika egyik forrasztása szívatott sokáig. Nehéz volt megtalálni.


Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Tibi

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 291
Lakóhely: Teskánd (Zalaegerszeg)
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2009.08.19 20:38
Szia Verzo,

Dreamer teljesen jól felvázolta az eshetőségeket.
Sajnos két esetben is így jártam anno az SS 250-nel.

Egyszer leégett az állórész, másodszor jeladó hiba volt ...
Első esetben megtekercseltettem, ami természetesen többe került mint amikor a második esetben megvettem vadi újan jeladóval együtt.

Üdv.
Tibi




Két keréken szép a világ!
tiborivan tiborivan@hotmail.com 30/298-4058 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
verzo

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 66
Lakóhely: Gyöngyös
Regisztrált: 07.11.08
Elküldve: 2009.08.29 08:48
Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásokat.Ma hozom el a mocit, több mint egy hétig bűvészkedtek rajta és most úgy áll, hogy lecserélték a teljes gyujtás elektronikát, mivel úgy látják azzal van gond.Remélem tényleg ez lesz a baja és nem a riasztó vagy más.Már csak azért mert ha tévednek akkor megint valahol az út szélén kell vele nekem bajlódnom.Igy beigazólódni látszik a tippetek.Mégegyszer kösz.
- - - - - Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
verzo

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 66
Lakóhely: Gyöngyös
Regisztrált: 07.11.08
Elküldve: 2009.08.29 08:49
...ja még annyit, hogy a gyujtás elektronikája teljesen ugyan az mint a shadowsnak.
- - - - - Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
szecsa




Hozzászólások: 57
Lakóhely: Kismaros Kossuth L. út 30
Regisztrált: 06.04.08
Elküldve: 2009.09.01 12:09
Cruiseresek!

Pesu kérdezte: Mi a különbség a cruiser és a landcruiser között?.
Tulajdonképpen a két motor megegyezik. A különbség a felszereltségen látszik. Az Első kiadású nagytestű keewayt landcruisernek hívták. Magyarországon 2006 őszétől volt kapható. A féknél nyomásszabályzó, (kezdetleges ABS), automata indexek, vízmentesen zárható csatlakozók, tányér üllés, koyo csapágyak, szivató a tank alatt. Ezüst-fekete és fekete-fehér szín. A motor 24 LE volt.

A Cruiser ennél egyszerűbb motor így biztosabb az üzeme is! Azért hagyták el az autómata indexet, mert nagyon sok problémát okozott. A szivató a kormányra került, két Üllések kapható: tányér és sima.
Három színben kapható: ezüst-fekete, fekete-fehér, téglavörös-fekete. A motorja már csak 18 LE, ez betudható a vezérlésnek, előgyújtás szabályzásnak és a kipufogóba épített katalizátornak köszönhető.

Jelenleg az utolsó típus a téglavörös-fekete volt. 2009-es modell még nem kapható. A modell már befecskendezős. De a tulajdonságai nem lettek jobbak, mint az előzőé. Sajnos beleépítették a kipufogó gáz visszavezetését is! A marhák!!

Üdv: szecsa
06-30-438-1491 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Dini

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 33
Lakóhely: Székesfehérvár
Regisztrált: 05.04.08
Elküldve: 2009.09.04 18:45
Üdv mindenkinek!
Szedte már szét valaki cruiser első kerekét? Sajna az enyémnek elkezdett egyre erősebben morogni a csapágya! Elég rossz hír ez nekem, ugyanis még csak 4100 km-van benne (lehet,hogy állásában a por rárakódott...smiley) Próbáltam gariban cseréltetni ,de azt mondták mivel elmúlt 1 éves nem vonatkozik rá a garancia!smiley Azt hittem nem jól hallok!!! Második évtől csak a fődarabokra vonatkozik a gari! Kicsit azért vitatkoztam a szervizessel, hogy amikor vettem nekem csak azt mondták 2 év vagy 10000km! Nos, még egyik se teljesült! A garfüzetben is csak ez a két kitétel van! Szerintetek érdemes ütnöm az asztalt az igazamért, vagy szépen szedjem szét magam, és rakjak bele másik csapágyat? Szerintetek mekkora munka lenne házilag cserélni?
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Dreamer




Hozzászólások: 243
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2009.09.05 19:48
Szerintem érdemes ütni a vasat, ha nincs más kitétel, akkor szépen kérd el a vásárlók könyvét, írd be a panaszod, és fordulj a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósághoz.

Én egyébként (ha lenne lehetőségem), akkor szétszerelném, vásárolnék közepes minőségű csapágyat (kb. a 2 max. 2ezer) és kivágnám a picsába a jó kínyai csapágyakat.

Ha veszel mindenképpen 2z-st tegyél bele!



Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Oldal: 15 / 29 << < 12 13 14 15 16 17 18 > >>
Ugrás a fórumra:
Pontos idő
Eseménynaptár
<< 2024 Március >>
Ke Sz Cs Sz Va
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Nincs esemény

Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KainJoci
2024.03.19 07:16
Köszönöm szépen!

kymco2
2024.03.18 17:12
Isten éltesse A Sándorokat, Józsefeket,!

KainJoci
2024.03.14 08:08
Szép napot!

Suti
2024.03.08 18:41
Köszönöm a nőnapi jókívánságokat! smiley

gitmiki
2024.03.08 17:04
Boldog Nőnapot kívánok Csamós csajszik !

Archívum
Rádió
Válaszd ki a rádiót a listából, és kattints az OK gombra

Copyright © CsaMoVáK