CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja
 
Ma 2024. március 28. csütörtök, Gedeon napja van.
Holnap Auguszta napja lesz.
"Klubtag szeretnék lenni. Mit tegyek?"
Kattints -> IDE!
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Navigáció
Főoldal
Hírek
Cikkek
Fórum
KRESZ
ELADÓ cuccok
GyIK
Letöltések
Linkek
Kapcsolat
Keresés
Eseménynaptár
Szavazás
Nagy divat manapság az okostelefon és a mobilinternet. Használsz mobilnetet az okostelefonodon?

Persze, mobilnet előfizetésem is van

Igen, néha-néha, de csak előfizetés nélkül

Okostelefont használok, de nem netezek rajta

Nincs okostelefonom, de tervezek venni egyet

Nem okostelefont használok

A telefon nem internetezésre való

Nincs mobilom

Mi az az okostelefon?

Szavazáshoz be kell jelentkezni

Eredmények
Hozzászólások : 3
Archívum
Szótár
Fórumtéma megtekintése
CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja | Keeway motorok | Keeway chopperek
Oldal: 16 / 29 << < 13 14 15 16 17 18 19 > >>
Szerző RE: Land Cruiser 250
honda vt

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 31
Lakóhely: Kerepes
Regisztrált: 25.04.08
Elküldve: 2009.09.13 12:01
Sziasztok!Üdv mindenkinek!
Hát gyerekek,ez kész!Keeway Cruiser motorom van.Láncot cseréltem a motoron és kb 6-8 száz km mentem vele.Most olyan kerregő hangot ad a lánc vagy valami,mintha a megnyúlt szemek nem stimmelnének a lánckerekekkel,egy személlyel kicsi a hang,két személyel hangosabb,és ha belemegyek egy huppanóba még hangosabb.Már felvettem a kapcsolatot,
szecsá-val nagyon bízom benne hogy kitudunk valami okosat találni.mert én már kezdem feladni.Mivel régen nem használtam a gépet gondoltam kiviszem a garázsból és lemosom.Száradás után felülök rá,beinditom és a km-óra olyan furcsán rezeg,nézem mi lehet a baj,hát látom hogy az óra felső része,az üveggel együtt körbe az óra oldalánál eltört és elvált,lebirnám szedni a keretet az üveggel együtt.Magától,a rezgéstől kitudja?Nemtudom kezd elegem lenni belőle.Én a Hungaroring-nél lakom és a szervíz ahova hordom Érd-en van.Most vihetem vissza és bizonygathatom hogy nem piszkáltam az órát stb...Ez a szervíz a lánc kerregésre azt monta hogy ez a hang még elmegy nem igényel semmi javítást.Ez kész,arra lennék kíváncsi ha lerohadnék vele valahol a Hortobágy kellős közepén este 8-9 fele abból a hibából kifolyólag amit én jeleztem de ők nemvették komolyan akkor mi lenne?Semilyen felelősség nincs rajtuk.Csak az olajcseréhez értenek meg egyéb apróságokhoz.
Egyre jobban az az érzésem hogy rossz vételt csináltam,de mostmár mindegy ezt vettem ez van.Nembeszélve az olyan félelmektől amiket olvasok itt a kuplung kiemelő tengely "vagy mi" törések miatt,namég az kéne.Nem nyúzom a motort,érzéssel használom,vigyázok rá,de nemnagyon akarja meghálálni a gondoskodást.Kicsit úgy érzem csalódtam a mociban.smiley
De ez van!Üdvözlök mindenkit.
Sziasztok! István.
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Pottyke
Regisztrált

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 288
Lakóhely: Pilisjászfalu
Regisztrált: 17.07.08
Elküldve: 2009.09.13 12:07
Szia István!

Nekem SS250-em van. Szintén Érden vettem az Attiláéknál és oda is hordom szervízbe. Mikor összetörtem megcsinálták na de hogyan... Sok jó véleményem nekem sincs a munkájukról. Most szombaton vittem oda szervízbe, majd meglátom a héten a elhozom milyen munkát végeztek. Elvileg minden panaszomat felírta az Attila hogy mit nézzenek át a fiúk. Kíváncsi leszek. Majd ha elhozom megírom a véleményem.


Szabadság, motor, szerelem, e három dolog kell nekem!
kgergely@unicomp.hu 70/3899297 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Dini

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 33
Lakóhely: Székesfehérvár
Regisztrált: 05.04.08
Elküldve: 2009.09.13 19:46
Üdv István!
Nekem is cruiserem van! Néha megfordult már az én fejemben is, hogy nem e csak tévedés volt hogy megvettem! Aztán saját kezembe vettem a dolgokat! Ami olyan ami nem tetszik azt szétszedem, átnézem! Többet nem viszem "szakszervízbe"!!!!! Eddig is csak azért hordtam oda, hogy a gari ne vesszen el! Aztán mikor gariba akarom javíttatni nem csinálnak semmit csak passzolják a javítást! Ne búslakodj! A moci jó, csak a szervíz ****! Ma is gurultam egy jót! Ilyenkor elszáll minden kételyem hogy jó vásárt csináltam-e? Remélem neked is megoldódnak a problémák és még sok örömed lesz a mociban!
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
KainJoci

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 1414
Lakóhely: Budapest
Regisztrált: 17.05.07
Elküldve: 2009.09.14 15:01
Üdv István!

Nekem SS 250-em van.Túl a 30ezren jobb mint újkorában!!
szecsa a szerelőm,jó kezekben van!
Az Ő cruisere 40-ezer felett van és kifogástalan!
Kérdezd meg a fiúkat,hogyan bírták a Lengyel túrát a motorjaink!

Ne bánd,hogy megvetted jó kis moci,csak rendbe kell rakni!

Legyen Neked is sok örömöd benne mint nekem!

Üdv:

Joci
Kain Joci kainjozsef@t-email.hu 06-30-231-29-39 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
honda vt

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 31
Lakóhely: Kerepes
Regisztrált: 25.04.08
Elküldve: 2009.09.16 18:05
Sziasztok!István vagyok!

Egyszerüen nem találok szavakat,rátok.Nagyon jól esik az hogy a gondomra nyügömre reagáltatok.Nagyon jól esik,mondhaték sok mindent de
csak annyit tudok mondani KÖSZÖNÖM MINDENKINEK!És még mailt is katam a cimemre,ezt is nagyon köszönöm!!Kicsit túl reagálok mindent,kicsit bevagyok fordulva.Az igazi oka másfél hónapja munkanélküli lettem és nem igazán rózsás a helyzetem,de ez az én dolgom,majd megoldom valahogy.
Cruiser kilométeróra tartó!viszonlag gyenge műanyagból készült,és mint kiderült a riasztó beszerelése miatt utólag szétszedik a led berakása miatt és a szerelő úgy meghúzta a rögzítő csavart hogy mind a két tartó fül eltört.A motorom 2007 évjárat de 2008 ban lett üzembehelyezve.A motorra a garancia egy év kettő pedig a fő alkatrészekre motor váltó.Akkor az én km órám és a tartóm csak saját zsebből oldható meg.
A tartót megoldom húzott 2mm es alu anyagból.De az órát megkell vennem,olyan 6,7 ezerből talán kilyön.A lánc dolgot pedig SZECSA szakértelmére bízom.Bár ilyen emberek dolgoznának a szervizben mint ő.

Mégegyszer mindenkinek köszönök mindent!
Sziasztok! István
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
honda vt

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 31
Lakóhely: Kerepes
Regisztrált: 25.04.08
Elküldve: 2009.09.16 18:23
Ja és még valami!
Ha végre lessz melom az első tervem az lessz hogy guruljak veletek egy jó hosszú utat.Megtiszteltetésnek venném,és rámférne.Egyépként tényleg megnyugtató érzés a motorozás.Olyankor kikapcsol minden és"tők jó".
És egy idézet,tényleg"A motorozás a legjobb dolog a világon"remélem az asszony nem olvassa el.
Sziasztok! István.
Szerkesztette: honda vt - 2009.09.16 18:26
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 518
Lakóhely: GYÁL
Regisztrált: 09.04.07
Elküldve: 2009.09.17 14:19
T Honda Vt!
Ha az SS250 km Orája megegyezik a Cruserével akkor ingyen és bérmentve adok egyet mivel nekem már nincs meg a Kinai mocim.
Üdv Papa Maci!
csopixws 0670 2650369 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
APe




Hozzászólások: 5
Lakóhely: Budapest
Regisztrált: 09.07.09
Elküldve: 2009.09.18 08:10
Szia honda vt István!

Megnyugtatlak a láncoddal nincs baj!
Én is nemrég cseréltem a kínai láncot egy jobb minőségre és hasonló dolgok történtek nálam is, de a korábbi tapasztalataim alapján gyorsan orvosoltam. A kínai láncot a nyúlás miatt többször kellett feszíteni innen a tapasztalat.
Tahát:Csak annyi a bajod, hogy túl feszesre állítottad a láncot! A kerregő hang az első lánckerék és a tengely kapcsolatából jön.
A huppanóknál azért erősödik a zaj, mert a lengőkat felfele mozdulásával mégjobban megfeszül a lánc.
Nincs más dolgod, mint lazítani a láncon. Úgy állítsd be, hogy mikor ráülsz utánna ellenőrizd a feszességet. Meg fogsz lepődni milyen sokat feszül a ráüléstől!
Az enyém a csere és beállítás után csedes és jó lett. Azóta nem kell utánnaállítanom nyúlás miatt. smiley


Apé
Szerkesztette: APe - 2010.01.07 13:19
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
szecsa




Hozzászólások: 57
Lakóhely: Kismaros Kossuth L. út 30
Regisztrált: 06.04.08
Elküldve: 2009.09.18 14:05
Szia Apé!

Nagyon jót írtál! Viszont azt hozzá tenném, hogy mivel már a lánc futott ezért oda kell figyelni, hogy hol nézed a feszességet! A lánc az első nyúláskor már a szakaszos nyúlás felé indul, mivel a lánckerék, ill. a lengővilla tengely excentrikusan mozog egymáshoz képest! Ahol a legfeszesebb a lánc ott ráülés nélkül kell felfelé és lefelé mozognia kb. 20mm-t., Amikor ráülsz akkor ebből a 20mm-ből már csak 5mm lesz. Azért fontos ez a nagy méretkülönbség, hogy a lánc egy személlyel, ill. két személlyel is biztonságosan tudjon haladni és a korbácserő, mely a lánc, alternáló mozgásából adódik, a legkisebb legyen! Nagyon fontos, hogy a lánc legnagyobb nyúlási tényezője nem a húzó feszültség, hanem a korbácserő nagysága. Ha ez az erő nagy, nem csak a lánc van életveszélyben, hanem a két lánckerék is: letörhetnek a fogak, megrepedhet a lánckerék, fűrészfogassá válik a fogkoszorú.

Jó motorozást és sok egészséget!
Szerkesztette: szecsa - 2009.09.18 14:46
06-30-438-1491 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
szecsa




Hozzászólások: 57
Lakóhely: Kismaros Kossuth L. út 30
Regisztrált: 06.04.08
Elküldve: 2009.09.18 14:40
Mindenki figyelmébe ajánlom téma!

A teljes körű garancia egy évig tart! A szervizfüzetben minden le van írva, amivel én nem teljesen értek egyet. A második év szavatosság jellegű fődarabokra értendő. De az, hogy a szerelő eltöri a km órát nem a keewaynek kell garanciát vállalni, hanem a szerviznek, aki okozta a bajt. Elő fordulnak hibák szerelés közben, de ezekért a hibákért vállalni kell a következményeket és barátságosan, kompromisszum készen megoldani azt. Egy szóval lehet ezt kifejezni: LELKIISMERET!

Jó motorozást és sok egészséget!
06-30-438-1491 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
bacisteve




Hozzászólások: 148
Lakóhely: Kecskemét
Regisztrált: 20.11.08
Elküldve: 2009.09.18 21:07
Kedves Mindenki !

A helyes láncbeállítás a következő :
- A motort függőlegesen - sztenderre - kell állítani . Így az alsó láncközépnél 30 és 40 mm között kell lenni a lánc szabad mozgásának !
Ha 4 cm-nél nagyobb, akkor kell utána állítani ! / Yamaha XV250 szervízkönyv /. Mivel a Cruiser és az SS250-XV250 váza megegyezik,
úgy vélem a fent leírtak működni fognak !
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
szecsa




Hozzászólások: 57
Lakóhely: Kismaros Kossuth L. út 30
Regisztrált: 06.04.08
Elküldve: 2009.12.26 16:58


Kedves bacisteve!

Amit leírtál igaz! Az ss250re és a virgácsra!
A Cruiser hátsó futóműve 80mm el hosszabb a fentiekétől!
Átlagosan, ha a hátsólámpát is belevesszük akkor mintegy 150mm-rel hosszabb!

A Cruiser láncbeállítását már leírtam! Kétféle módszer létezik!
A legjobb, ha a két kerék a talajon van, és egy személy terheli!
06-30-438-1491 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
pesu




Hozzászólások: 29
Lakóhely: Miskolc
Regisztrált: 28.07.09
Elküldve: 2010.01.30 18:00
Üdv mindenki !
Múlt héten voltam Szantendrén. akit érdekel van még pár darab bukócső LC-hez.( de tényleg 2-3 dsmiley ára 5000 ft.
70-274-52-81 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Pytzoure

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 421
Lakóhely: Pécs
Regisztrált: 11.09.08
Elküldve: 2010.02.05 15:25
Üdv, mindenki!

Hogy is van ez a bukócső kérdés? Ez az, amit fel lehet szerelni az SS250-re is, vagy az egy másik Keeway-é? Mert, ha ez jó az SS-re is, akkor nekem máris kéne egy. Valaki mondjon légyszi valami konkrétumot!

Köszi!

Respect&Peace:
Pytzoure


[i]Csak óvatosan! Egy motornak 2 kerékkel kevesebb van a minimum ajánlottnál![i]
30/350-7377 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
szecsa




Hozzászólások: 57
Lakóhely: Kismaros Kossuth L. út 30
Regisztrált: 06.04.08
Elküldve: 2010.02.13 19:33
Szia Pytzoure!

Nagyon sok fura üzenetet olvastam bukócső kérdésben. Szerintem itt az ideje pontot tenni a végére!

Az SS 250 bukócső nincs! A cruiserhez lehet kapni bukókeretet! Direkt nem írok bukócsövet, hiszen ez egy cső keresztmetszetű húzott köracélból gyártott trapéz alakú keret. 3 db felfogatási pontja van: A két lábtartó trepninél, és a feszültség szabályozó felett.

Szélessége kb: 1m, magassága: 600mm, átmérője: 30, 35mm, falvastagsága: 2mm-3mm ig.

Teljesen krómozott, bár elég vékony rétegben. A rozsdásodásra nem hajlamos.

Ami jobban elterjedt bukócső, ( csak az alakja miatt) a 150 superlightnek a bukócsöve. Itt is 3 pontos a felfüggesztés, de készíteni kell hozzá alsó tartókat és felső csőkeresztmetszet távtartó csapot.

Hossza: 800mm, magassága: 600mm, falvastagság: 2,5mm. Jól krómozott felületek. Más bukócső nem kapható a keewaynál.

Üdv: Szecsa
06-30-438-1491 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Pytzoure

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 421
Lakóhely: Pécs
Regisztrált: 11.09.08
Elküldve: 2010.02.14 13:57
Üdv, Szecsa!

Köszi a választ, tudom, hogy az SS-hez nincs ilyen, ezért keresek alternatívát. A szentendreiek szerint az SS és az LC váza azonos, ezért kompatibilis a LC-hez kapható cucc az SS-el. Már csak egy képet kell látnom erről a keretről és ha elnyeri a tetszésünket, akkor rendelünk egyet. 5000-ért igazán nem drága. Ha meg nem tetszik, akkor meg úgyis mindegy... smiley

Respect&Peace:
Pytzoure


[i]Csak óvatosan! Egy motornak 2 kerékkel kevesebb van a minimum ajánlottnál![i]
30/350-7377 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Pytzoure

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 421
Lakóhely: Pécs
Regisztrált: 11.09.08
Elküldve: 2010.02.14 15:12
Ehh, nem találok képet erről a bukókeretről... smiley Látatlanba pedig nem vágok bele. Nincs valakinek képe erről? esetleg felszerelt állapotban is jó...

Köszi

Respect&Peace:
Pytzoure


[i]Csak óvatosan! Egy motornak 2 kerékkel kevesebb van a minimum ajánlottnál![i]
30/350-7377 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
csiga1

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 712
Lakóhely: Halásztelek
Regisztrált: 13.10.09
Elküldve: 2010.02.14 20:06
You Tube/videok/ keeway land cruser-vagy shadowskeresőszóval találsz, ott láttam/ kb 60 videó van fenn/.és közülük 4-5 cruiser van ezzel a bukóval. Szerintem a cruiseren elég pofás.Shadows on nem emlékszem.Én a QM vistát raktam fel. macerás a felfogatás(kb 3 óra hegesztés,köszörülés,mire elkészült alulra felülre a traverz,na meg még hátravan a festés)de így provizórikusan felrakva pofás(remélem).
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
pesu




Hozzászólások: 29
Lakóhely: Miskolc
Regisztrált: 28.07.09
Elküldve: 2010.02.17 08:18
Na szevasztok.

Feltetem a "bukókeretet" és nekem nagyon teszik.( szivesen tennék fel képet, ha tudnám, hogy hogyan kell). A szomszédnak SS -a van, és neki is rendeltem egyet, mert lemérte az enyémet és esküszik rá, hogy az ő gépére is pont ez a jó. Azt mondja át sem kell alakítani semmit hozzá csak felteszed és go..
Szóval szerintem akinek ez a keretes megoldás tetszik az nyugodtan vegye.
Szecsa hozzászólásából ítélve pedig nem is biztos h. olyan gagyi anyagból van nekem spec elég ha nem rozsdásodik.
Mondjuk az azért elég furcsa, hogy nincs folyamatos utánpótlás belőle, én kb fél évet vártam rá. Rákérdeztem ezen felül a hátsó sárvédőre ( ami kicsit olyan Classic formájú és hosszúsúságú) de ezzel kapcsolatban nem tudtak bíztatni atz mondják nem is lesz soha csak az USA-ban.
Jó tuningolást mindenkinek


rákendroll vazz...
70-274-52-81 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
pesu




Hozzászólások: 29
Lakóhely: Miskolc
Regisztrált: 28.07.09
Elküldve: 2010.03.07 15:24
Na elég komplex kérdéseim lennének, ha valaki veszi a fáradságot és válaszol nagyon megköszönöm:

1. Fúvoka:

az SS fórumban olvastam, hogy a srácok cserélgetik a 92.5- ős ( fogalmam sincs mit jelent) 110- este, és állítgatnak hozzá valami tűt a karbiba hogy jó legyensmiley Na most marha nagy máőkom van, mert van egy ismerősöm aki ért a motorokhoz (vlem szemben) és meg is csinálná nekem de elvi kérdésekben nem foglal állást. Ezért kérdezném , hogy mit szóltok hozzá, az LC-n egyáltalán lehet-e ezt csinálni.( Az én gépem nem puffog csühög stb...) Ja igen és ha lehet, akkor pontosan milyen érdemes beszerezni.

2 lánc, lánckerék
Hosszas olvasgatás után arra jutottam, hogy az első lánckereket kéne nagyobbre cserélnem( kicsi végsebesség tuning) az SS-es fiók szerint 17 -esre. persze akkor már láncot is veszek, mert a gyári láncomat 40 értsd negyven kilóméter utánn kell állítanom. Teát kérdésem, hogy halál pontosan milyen lánckereket és láncot ajánlotok.

3. a motorom 80-90 között el kezd rezegni és olyan érzésem van mintha egy vibrátoron ülnék. termézetesen a menetstabilitása sem túl jó ebben a tartományban ( és felette sem természetesen. ( ez mitől van és hogyan lehet orvosolni.

Köszönöm a válaszokat és elnézést az amatőr szakkifejezésekért.


rákendroll vazz...
70-274-52-81 Privát üzenet küldése
Oldal: 16 / 29 << < 13 14 15 16 17 18 19 > >>
Ugrás a fórumra:
Pontos idő
Eseménynaptár
<< 2022 Április >>
Ke Sz Cs Sz Va
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Nincs esemény

Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KainJoci
2024.03.19 07:16
Köszönöm szépen!

kymco2
2024.03.18 17:12
Isten éltesse A Sándorokat, Józsefeket,!

KainJoci
2024.03.14 08:08
Szép napot!

Suti
2024.03.08 18:41
Köszönöm a nőnapi jókívánságokat! smiley

gitmiki
2024.03.08 17:04
Boldog Nőnapot kívánok Csamós csajszik !

Archívum
Rádió
Válaszd ki a rádiót a listából, és kattints az OK gombra

Copyright © CsaMoVáK