CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja
 
Ma 2024. március 29. péntek, Auguszta napja van.
Holnap Zalán napja lesz.
"Klubtag szeretnék lenni. Mit tegyek?"
Kattints -> IDE!
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Navigáció
Főoldal
Hírek
Cikkek
Fórum
KRESZ
ELADÓ cuccok
GyIK
Letöltések
Linkek
Kapcsolat
Keresés
Eseménynaptár
Szavazás
Nagy divat manapság az okostelefon és a mobilinternet. Használsz mobilnetet az okostelefonodon?

Persze, mobilnet előfizetésem is van

Igen, néha-néha, de csak előfizetés nélkül

Okostelefont használok, de nem netezek rajta

Nincs okostelefonom, de tervezek venni egyet

Nem okostelefont használok

A telefon nem internetezésre való

Nincs mobilom

Mi az az okostelefon?

Szavazáshoz be kell jelentkezni

Eredmények
Hozzászólások : 3
Archívum
Szótár
Fórumtéma megtekintése
CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja | Keeway motorok | Keeway chopperek
Oldal: 3 / 29 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Szerző RE: Land Cruiser 250
ritogy

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 133
Lakóhely: Szeged
Regisztrált: 19.06.07
Elküldve: 2007.08.23 11:49
Még két apróság...
Mese: Millyen klubban vóna a helyem???smileysmiley
b zoli: szacsa-nak is cruisere van..és szép az is..smileysmiley


Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Dreamer




Hozzászólások: 243
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2007.08.23 14:02
ritogy írta:
Vallomás: amikor a motor vásárláson gondolkodtam elsőre Simson,majd ETZ vagy Java motor jöhetett szóba.Mivel ezeknek az árai -korukhoz képest-igen magasak voltak ...inkább a használt japán motorok felé húztam Majd jött egy újsághírdetés ahol volt egy Cruiser oldalról lefényképezve és olyan ár volt alá írva amire én azt mondtam:KELL


No azé no! Igaz, hogy egy ETZ 250 (251) nem egy chopper, de rendesen felújítva legalább olyan megbízható mint ezek. Az alkatrészek sem sokkal drágábbak.

Elsőként én is egy 250-es ETZ-n gondolkodtam. Az a helyzet, hogy még nem volt 4 ütemű motorom, sőt chopper jellegű sem. Valamint másik 2t motorom van (Simson) és kezd macerássá válni a 2 kevergetés. Ezért lett végül is SS250.

Viszont egy átlagos Etz kb. 100e, átíratva 130. kb. 80-90e Ft-ot ráköltve teljesen patent motor varázsolható belőle. Ha most nem lenne ****os az anyagi helyzetem belefognék egy ilyenbe is.

Dreamer


Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
ritogy

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 133
Lakóhely: Szeged
Regisztrált: 19.06.07
Elküldve: 2007.08.23 20:29
Jó neked,kedves Dreamer...Ottan felétek occcó a motor..
Amiket én itten néztem azok drágák és ****ok is vóótak..Amit pedig a felújjításra kellene költeni...háát inkább egy új....szerintemsmileysmiley
Ha jó lenne az anyagi helyzetem,asszem motorcsónakot vennék....én má csak ilyen vagyok,elsőre 4 kerék,majd kettő...oszt mára már kerékek nélkül élnék..smileysmiley


Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
Szerző RE: landcruiser
szacsa
Örökös tag

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 107
Lakóhely: Vecsés
Regisztrált: 19.04.07
Elküldve: 2007.08.25 16:03
Sziasztok! Nekiáltam a lánccserének de máris problémával találtam magam szembe. Az első lánckerék kotyog a tengelyen. Normális dolog ez vagy nem jó?!
sz.csaba39@hotmail.hu 06 20 5452504 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 518
Lakóhely: GYÁL
Regisztrált: 09.04.07
Elküldve: 2007.08.25 17:14
Sziasztok! Nemegészen normális hogy kotyog a lánckerék.Sajnos ezek a motorok igyvannak legyártva.Ezért hallani menetközbenkattogást.A megoldás ki kell hézagolni a lánckereket a tengely vállátol a lánckerék fele. Távtartó gyűrűt kell esztergáltatni plussz hézagolo lemezeket én isigy oldottammeg. Üdv...PapaMaci!!!
csopixws 0670 2650369 Privát üzenet küldése
Szerző RE: landcruiser
szacsa
Örökös tag

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 107
Lakóhely: Vecsés
Regisztrált: 19.04.07
Elküldve: 2007.08.25 18:45
Köszi a segitséget! Megnyugodtam Mese egyenlőre összeraktam kotyogosan,majd ha télen leteszem a vasat,akkor papa tanácsa szerint rögzitem a lánckereket. Holnap tesztelem a láncot,spontán elgurulok valamerre!smiley
sz.csaba39@hotmail.hu 06 20 5452504 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
ritogy

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 133
Lakóhely: Szeged
Regisztrált: 19.06.07
Elküldve: 2007.08.25 18:49
Széles utat....
Oszt vigyi magadra és a vasra is...smileysmileysmiley..szerintem..smiley


Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
ritogy

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 133
Lakóhely: Szeged
Regisztrált: 19.06.07
Elküldve: 2007.08.29 17:07
Papamaci...
Szétszedtem,állítottam a subertűn..már a legutolsó rovátkába tettem-de az a bizonyos kihagyás még mindig megvan..Kész,nincs ötletem.smiley


Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
ritogy

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 133
Lakóhely: Szeged
Regisztrált: 19.06.07
Elküldve: 2007.08.29 19:36
Kössz,Mese....Pont így látom én is...smileysmileysmileysmileysmiley


Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
ritogy

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 133
Lakóhely: Szeged
Regisztrált: 19.06.07
Elküldve: 2007.08.30 13:35
Aha..a csővet megtudom nézni,mert nem nagy dolog.Amit pedig Mese írtál-igaz...meghalgatok mindenkit és mérlegelek.Ami viszont a számomra meglepő,az az,hogy milyen könnyen szerelhető ez a motor..(legalábbi ezen része eddig egyszerű volt- a TI tanácsaitoknak köszönhetően)


Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
retekeger

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag


Hozzászólások: 511
Lakóhely: Györ
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2007.08.30 15:04
Nekem is csinált pont illent a gép még garis korában,a hiba a benzinpumpába repedt el a membrán.


Semmi sem rombolja jobban a kalandvágyunkat, mint a biztos jövő.
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Bosi

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 282
Regisztrált: 10.10.06
Elküldve: 2007.08.31 12:12
Papamaci!

Első és utolsó figyelmeztetés! Következő alkalommal banolom a bejelentkezésedet.

Hozzászólásodat töröltem.

Bosnyák László
admin
Szerkesztette: Bosi - 2007.08.31 12:13
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Dreamer




Hozzászólások: 243
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2007.08.31 21:19
Papamaci!

Arra kérnélek, hogy ha lehet, akkor továbbra is oszd meg velünk a tanácsaidat! Azt mondom, hogy elmondani mindent lehet (bár megfelelő felelőséggel), megfogadni meg aki akarja, csak az...

Annyit javasolnék, hogy inkább kétszer írd le a hozzászólásod, hátha a második nem ütközik semmibe... smiley


Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Dreamer




Hozzászólások: 243
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2007.08.31 21:20
Ja, és jó lenne ha megmondanád, hogy milyen motorod van!

Köszi!


Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 518
Lakóhely: GYÁL
Regisztrált: 09.04.07
Elküldve: 2007.09.01 07:13
T....Dreamer! Megéltem ötven egynehány évet de SOHA SENKIT nembántottm de senkitől nem tűröm el hogy kostolgasson.Részemről lezártam az ügyet. Szivesen megosztom a tapasztalataimat ha haggyák.ezek atapasztalatok egy SS 250 re vonatkoznak amit három évig hajtottam közel28 ezer KM. Nagyon hálás szerkezet ha a gyerek hibáit megoldod.Ezeketa ahibákat a szerviz soha nem fogja orvosolni. Hisz csak az tud tapasztalatot szerezni aki maga otthon a sufniba nem csak morfondirozik kellő türelemmel meg oldja a problémákat.Hisz köztudott hogy aprobb hiányosságok vannak.Hogy csak egy párat emmlitsek hátsó lánckerék szilent sulyosabb esetbe hátso kerék agy feszültség szabályzó a hozzátartozó három fázisú vezetékkel gyujtásvezérlőelektronika amit szétszedtünk és kirajzoltunk hogyha elromlik képbe legyünk karbulátorfűtésvezérlő elektronika amit a mainapig se lehet kapni sehol terveztünk helyette egy fettes vezérlőt a mi a mainapig is működik.Lenne még miröl irni de akkor estig itt kellene ülnöm.Atöbbi dologgal egyenlőre nem untatlak. Ha kell szivesen megosztom a tapasztalatokat amit természetes nem köteles megfogadni. ÜDV Papamaci!!
csopixws 0670 2650369 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
ritogy

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 133
Lakóhely: Szeged
Regisztrált: 19.06.07
Elküldve: 2007.09.01 10:56
Én nem szeretek és nem is szeretnék mások "vitáiba" bele vérnyogni...
Ami viszont tény,hogy itt ezen az oldalon már sokak segítettek nekem,amikor problémám volt a motorral.
Én csak azt remélem,hogy ez így is marad a jövőt illetően..(pláne,mert még egy jó pár évig szeretném megtartani ezt a morort)
smileysmiley


Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 518
Lakóhely: GYÁL
Regisztrált: 09.04.07
Elküldve: 2007.09.01 12:43
T.... Ritogy! Nemkell beleavatkozni semmibe mert esetleg póruljársz.Sha bajbaleszel akkor döbbensz rá hogy egyedül maradtál senki nemfog kiállni meletted.Mindenki vivja meg a harcát saját maga.Mindenesetre az utobbi segiteni akarásom balul ütöttki.Legközelebb kétszer de inkább háromszor is meggondolom hogy érdemes e segiteni.A buzgó segiteni akarásom nemmehet a klubbtagságom rovására.Ragaszkodom a klubbhoz és a barátaim hoz természetesen nemminden áron. Tudom evvel a problémád nem oldodott meg.Ha fennála hiba az előzmények ellenére issegitek ha teis ugygondolod.Vanmég egy .két nyitott kérdés a motoroddal kapcsolatba.Hogy ez senkineki ne csipje a szemmét emailben is megtudjuk beszélnia dolgot. T.....PapaMaci
csopixws 0670 2650369 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
Dreamer




Hozzászólások: 243
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2007.09.01 18:56
papamaci írta:
T....Dreamer! Megéltem ötven egynehány évet de SOHA SENKIT nembántottm ... ÜDV Papamaci!!


Papamaci!

Mondd, manapság már nincs meg a szerkezeted, vagy már más motort hajtasz?

Hidd el, ha elmondod a megoldásaidat, akkor van lehetőség arra, hogy aki elég energiát hisz magában hozzákezdhet. Szerencsére vannak itt a klubban páran pionyírok (Mese, Te, szabog2000, stb... (bocsánat ha valakit kihagyok)) akik veszik a fáradságot és megpróbálják megoldani a problémát. Mi (mint kevésbé kreatív tulajdonosok) követhetjük az elképzeléseiteket, mit veszíthetnénk?

Egyébként tuti, hogy kínából senki sem segít. Hacsak Mi (pontosabban Ti)összetartással, néha a másik elképzeléseinek meghallgatásával megpróbálunk egymás segítségére lenni. Ha ez nem műkdödik, akkor garancia idő után előbb utóbb a szeméttelepen végzik ezek a járgányok (bocs a sarkítás miatt), mert nem olyan nagy a támogatottságának mint valamely lelketlen patináns márkájé...

Papamaci! Mesélj nekem légyszives, hogy milyen elképzelés miatt hézagoltad ki az első lánckereket? Mi változott, mi oldódott meg ezzel a megoldással?


Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 518
Lakóhely: GYÁL
Regisztrált: 09.04.07
Elküldve: 2007.09.01 20:00
Dreamer! Irtam egy hosszu levelet az elküldést elhibáztam holnap megismétlem .Üdv...Papamaci!
csopixws 0670 2650369 Privát üzenet küldése
Szerző RE: Land Cruiser 250
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara




Hozzászólások: 518
Lakóhely: GYÁL
Regisztrált: 09.04.07
Elküldve: 2007.09.02 06:51
Ategnapi levelem amit egy óraalattszültemmeg valahol az interneten kering az elküldést valahol elhibáztam vagy sokvolt a karakter.Nemtudom bevallom férfiasan a számitógép nem az erősoldalam. Nos a lényeg az hogy átnyergeltem egy mástipusra de a kaliber az maradt.Ha a kétgép közötti külömbségre kiváncsi vagy tapasztalataimra hagyatkozva későbbi levélbe kitérünk rá.Előszóba csak annyit hogy a yamaha xvs 250 a várt eredményt nemhozta.A lánckerék hézagolással kapcsolatba csak annyit hogy nemszeretem ha kétkerekü légkalapácson motorozok.Nemtehetek róla ilyen vagyokTehát a lánckerék halkkattogással jelzi hogy a motor mozgásba van mégakkor is ha csak tolom kébzeld el ezt menetközbe amikor a sűrű kattogás párosul a lánc égtelensurlódó hangjával ezt nemtudom elviselni.Szeretem ha menetközbe csak a szél suhogását hallom.Hisz igy bármilyen apro zörajre reagálni lehe. Ami jelzi a motor rendellenes müködését.Végszóra elmondom hogy örömmel tölt el az a tény léteznek olyan motorosok akik nyiltan felmerik válalni önmagukat a klubb érdekébe. Üdv PapaMaci
csopixws 0670 2650369 Privát üzenet küldése
Oldal: 3 / 29 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Ugrás a fórumra:
Pontos idő
Eseménynaptár
<< 2022 Április >>
Ke Sz Cs Sz Va
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Nincs esemény

Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KainJoci
2024.03.19 07:16
Köszönöm szépen!

kymco2
2024.03.18 17:12
Isten éltesse A Sándorokat, Józsefeket,!

KainJoci
2024.03.14 08:08
Szép napot!

Suti
2024.03.08 18:41
Köszönöm a nőnapi jókívánságokat! smiley

gitmiki
2024.03.08 17:04
Boldog Nőnapot kívánok Csamós csajszik !

Archívum
Rádió
Válaszd ki a rádiót a listából, és kattints az OK gombra

Copyright © CsaMoVáK