CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja

Ma 2022. május 29. vasárnap, Magdolna napja van.
Holnap Zsanett, Janka napja lesz.
"Klubtag szeretnék lenni. Mit tegyek?"
Kattints -> IDE!
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Navigáció
Főoldal
Hírek
Cikkek
Fórum
KRESZ
ELADÓ cuccok
GyIK
Letöltések
Linkek
Kapcsolat
Keresés
Eseménynaptár
Szavazás
Nagy divat manapság az okostelefon és a mobilinternet. Használsz mobilnetet az okostelefonodon?

Persze, mobilnet előfizetésem is van

Igen, néha-néha, de csak előfizetés nélkül

Okostelefont használok, de nem netezek rajta

Nincs okostelefonom, de tervezek venni egyet

Nem okostelefont használok

A telefon nem internetezésre való

Nincs mobilom

Mi az az okostelefon?

Szavazáshoz be kell jelentkezni

Eredmények
Archívum
Table 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't exist
Table 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't exist Vendég: 0
Nincs Online tag

Regisztráltak: 941
Nem aktiváltak: 0
Legújabb tag: feketug
Szótár
Fórumtéma megtekintése
CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja | Keeway motorok | Keeway chopperek
Oldal: 23 / 29 << < 20 21 22 23 24 25 26 > >>
Szerző RE: Land Cruiser 250
SirPalya

Felhasználó avatara

Lakóhely: Piliscsév
Regisztrált: 14.10.08
Elküldve: 2012.11.22 08:57
Szerintem a megoldás:
A kuplung kiemelő kar (függőleges) amihez a bowden kapcsolódik, egy lelapolással éri el, hogy a behízáskor eltolja a kulpungok szétnyomó nyúlványt. Ez az ominózus lelapolás szokott elkopni és ezzel meg is szűnik a kiemelés , vagy akár le is törik ami a rosszabb. Ha még nem tört le, akkor "kellemesebb" a javítás. Megveszed a kuplung kiemelőt és a szerelést Te is el tudod végezni.
Leválasztod a bowdenről, leszeded a lánckerék fedő deklit és a kar függőleges vonalában találsz egy szerintem elég szutykos csavart aminek kicsavarása után fölfelé kihúzhatod a kuplung kart és helyébe betolod az újat, csavar vissza, bowden vissza, beállítod a holtjátékot.
Ha letört a kiemelő vége (látszik, hogy rövidebb a újnál) akkor kell mázlistának lenni, hogy mágnessel ki tudd pecázni az oljba esett maradákot, mert ha az bejut a rendszer más részeire az nagy gáz. Azt a munkát már érdemes szakira bízni.
Ja felűlről egy zéger tartja bent a szimeringet, ha azt is serélni szeretnéd.
Nekem sajnos tapasztalatom van ezen a téren mert 79e km alatt már a 4-ik kar van a gépben. Ha tapasztalod, hogy sűrűn vagy nagyn állítani kell a holtjátékon, akkor csere érett és nem szabad megvárni a törést vagy totál elkopást.
Remélem segítettem.smiley

SirPalya
SirPalya 70-315-0684 http://disciplesmm.hu/index.html Privát üzenet küldése
aircooled

Regisztrált: 28.01.12
Elküldve: 2012.11.22 15:34
Köszi a választ Sírpálya, nagyon hasznos infókat adtál!

Kiszedtem a tengelyt, és sajnos letört róla a komplett nyúlvány, próbáltam kiszedni csipesszel, de nem jött össze. Igazat megvalva nem is éreztem ezt a letört darabot a csipesszel (bár egy kicsit rövidke csipesz). Sajnos a szerelő ki van lőve, mert Angliában vagyok, szóval, vagy megoldom magam, vagy nem fog menni a gép egy darabig.
Egyébként a letört darab el tud menni elérhetetlen helyre a blokköntvényben, vagy úgy tervezték, hogy ne tudjon?
Privát üzenet küldése
SirPalya

Felhasználó avatara

Elküldve: 2012.11.22 19:30
Hát ettől tartottam smiley( Talán segítségedre lehet egy mágneses végű (lehet kapni ilyen csavarkiszedőket) amivel talán még megcsípheted. Végszükségben marad a dekli eltávolítása, csak akkor felkészültnek kell lenni új tömítéssel is. Erre még nekem nem volt szükségem, de talán elég hosszú a tél ahhoz, hogy lassacskán odafigyelve szét és majd összeszereld. Igyekszem ehhez is keresni valami képi bemutatót vagy leírást bár nem biztos, hogy sikerül.
http://www.argep.hu/trend/MAGN/Magneses-csavarkiszedoe.html smiley

SirPalya
Pytzoure

Felhasználó avatara

Lakóhely: Pécs
Regisztrált: 11.09.08
Elküldve: 2012.11.22 21:01
Az SS250-ben írtam én is erre a kérdésre. Hát, sajna gondoltam erre én is, ez a rosszabb eset. A mágneses végű csavarlopó jó ötlet lehet, van rá esély, hogy szép lassan, érzéssel ki tudod húzni a letört darabot abból a furatból. Vagy van még egy ötletem. Féktisztító spray-vel kimosod a furatot, olajszennyeződést lemosod, száraz legyen. Ugyanezt teszed a kivett darabbal is, aztán pillanatragasztót a törött felületre és visszanyomod a furatba, érzed, ha illeszkedik a letörött darabhoz, Ha van egy kis szerencséd, akkor kis idő múlva egyben kihúzod...

Sok sikert!
Pytzoure

[i]Csak óvatosan! Egy motornak 2 kerékkel kevesebb van a minimum ajánlottnál![i]
30/350-7377 Privát üzenet küldése
aircooled

Elküldve: 2012.11.23 17:31
A mágneses csavarlopót, már megrendeltem, viszont égre földre nem tudok szerezni ilyen tengelyt. Interneten próbálkoztam, de pont ez a cucc sehol sincs. Persze próbáltam Szentendrét is, de nekik sem lesz már idén. Még hétfőre van egy tippem egy motorosbolt itt nem messze, ahol forgalmaznak vadi új Jinlun Spartan-t (a motorja ugyanaz a Zongshen 250-es ami a keewayben van), ha ők sem tudnak, akkor totál szopóág. Egyébként a motor, ami most megadta magát, két éve napi használatban van, télen-nyáron (munkába járós). Esetleg valami tipp otthon alkatrész beszerzésre, ami nem Szentendre, hanem valami kis bolt saját készlettel?
Privát üzenet küldése
csiga1

Felhasználó avatara

Lakóhely: Halásztelek
Regisztrált: 13.10.09
Elküldve: 2012.11.24 11:13
Aircooled,nekem van de hogy juttatom el neked?

Ha a cápa már a tenyeredből eszik,légy biztos benne a lábadból is fog!
Privát üzenet küldése
csiga1

Felhasználó avatara

Elküldve: 2012.11.24 11:13
Aircooled,nekem van de hogy juttatom el neked?

Privát üzenet küldése
aircooled

Elküldve: 2012.11.24 14:10
Hű csiga1 ezzel életet tudnál menteni most nekem, nagyon köszönöm!
Következő a helyzet, ugye jelenleg Angliában vagyok és a motor is itt működik (vagyis épp most itt áll mozdulatlanulsmiley. Mindenképpen postán kellene feladnod a cuccot, itt két variáció lehetséges, vagy küldöd nekem közvetlenül angliába ajánlott küldeményként pufi boritékban, vagy édesanyámnak Budapestre. Rajtad áll melyik variáció, de nekem a kényelmesebb és gyorsabb az lenne ha tudnád küldeni közvetlenül ide angliába. Persze a boríték megcímzésében tudok instrukciókat adni. Az egésznek a költségvonzatát édesanyám rendezné banki átutalással, előbb a pénz menne aztán amikor látod a zsét a számládon kellene küldeni a motyót. Egyébként a posta ide angliába kábé 2000 - 3000 forint körül lenne, ami jelen esetben nem probléma. Mennyiért válnál meg a tengelytől?
Privát üzenet küldése
aircooled

Elküldve: 2012.11.24 14:28
A fizetéssel kapcsolatban még van egy másik ötletem is, ha van neked vagy ismerősödnek PayPal accountja, akkor tudom én is utalni innen közvetlenül. Ez a megoldás kényelmes gyor, és azonnal látja a fogadó hogy utaltam, amint utaltam.
Privát üzenet küldése
csiga1

Felhasználó avatara

Elküldve: 2012.11.24 17:21
Aircoled privát üzenetet küldtem neked.Bejelenkezés után itt a csamó honlapon olvashatod. Szia csiga.

Privát üzenet küldése
TRider
exWebMester

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag

Lakóhely: Miskolc
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2012.11.28 16:12
Ide tartozik:

szekeres51 írta:
T.motoros barátaim!
Vásároltam egy cruisert.A mellső henger kipufogó dobja a hátsó lábtartó alatt meg volt égve. Ennek ellenére a motor kiválóan teljesített.Ha valaki tudja válaszoljon, hogy mi okozta ezt. Más keeway motoroknál is láttam már ilyet.Lenne egy másik kérdésem, miért van két gázbovden, mi a szerepe.
Üdv. szekeres51

TRider
exWebMester
czecze.janos 29218799 http://www.czecze.hu Privát üzenet küldése
Dobsi
Elnökségi tag

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag

Lakóhely: Fót
Regisztrált: 06.06.07
Elküldve: 2012.11.28 16:20
Köszi TRider, privátban én is jeleztem.

Haverok, buli, motorozás és nem élünk hiába!
Privát üzenet küldése
cvendel
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag

Lakóhely: Jászberény
Regisztrált: 25.07.09
Elküldve: 2012.11.28 18:54
"A két gázbowden biztonsági okokból van. Ha megnézed, az egyik nyitja a tolattyút, a másik zárja. Az egybowdenes rendszereknél a bowden nyit és egy rugó zár. A rugó midig azonos erőt tud kifejteni, ezért ha nagyon erősre tervezik, hogy biztonsággal zárjon, akkor kényelmetlen lesz a motort vezetni, és a nyitó gázbowdent is igénybe veszi. Ha gyengére csinálják, akkor nem tud esetleg bezárni, a gáz felakad. A síktolattyús, négyütemű karburátoroknál még problémásabb a helyzet, mert a motorok lökettérfogata nagy, nagy átmérőjű karburátortorok kell, a síktolattyú felülete is igen nagy lesz, nagyobb, mint a körtolattyús kétüteműeké. A motor szívóhatása (szívócsővákuum) is nagy lesz, előfordulhat, hogy közepes fordulaton nem tudnánk bezárni a tolattyút, mert a motor annyira szív, hogy a tolattyú megszorulna. "

Forrás: totalbike.hul

"A világ egy könyv, és aki nem utazik, az csak egyetlen lapját olvassa el."
Szent Ágoston
cvendel +36-30/205-3453 www.cvendel.hu Privát üzenet küldése
Szerző RE: Cruiser 250
szekeres51

Lakóhely: Kecskemét
Regisztrált: 28.06.12
Elküldve: 2012.11.30 16:03
Kedves motoros barátom!
A gázbovdennel kapcsolatban köszönöm a választ.
De sajnos a kipufogó beégés továbbra is probléma. A kipufogóban van katalizátor?
Üdv. szekeres51
205941595 Privát üzenet küldése
cvendel
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

CsaMoVáK Klubtag

Lakóhely: Jászberény
Regisztrált: 25.07.09
Elküldve: 2012.11.30 17:22
Helló Szekeres51!

Bár nekem nincs és nem is volt keeway motorom, de ha jól tudom, akkor a cruiser 250 szabályozatlan katalizátorral van ellátva. -ne vedd tutira-

"A világ egy könyv, és aki nem utazik, az csak egyetlen lapját olvassa el."
Szent Ágoston
cvendel +36-30/205-3453 www.cvendel.hu Privát üzenet küldése
SirPalya

Felhasználó avatara

Elküldve: 2012.11.30 22:17
Ma ismét leszedtük a kipufogó dobokat (flex) . Az enyém 2007-s évjáratú és közelébe sem jutott katalizátornak. Az alsó dob beégése először is igen kegyetlen hajtás eredménye lehet. A felső dob tompítása egy olyan szita féle lemez, de az alsó dobban egy belső cső van hosszirányú hornyokkal ellátva ami a köpeny flé tereli a gáz és a hőt is. Ide nem tudok képet betenni, de privben igykszem küldeni ha lehet. Én is hajtottam már motort , de ilyen mértékű hőt nem tudtam termelni. Talán álló helyben pörgethették!? smiley
Még amikor Jawa-m volt akor egy kis éretalkohollal javítottam az égés hatását, de szerintem ilyen drasztikus dolgot ma már kevesen művelnek.smiley

SirPalya
alkoto

Lakóhely: Kunszentmárton
Regisztrált: 11.03.12
Elküldve: 2012.12.01 15:58
Sziasztok.
Nos kipufogó beégés... olyankor is elő tud jönni amikor az egyik henger nem működik gyújtásilag.De az üzemanyag viszont megy a hengerbe s a másik henger hője begyújtja az ott összegyűlt anyagot. Ha jól értettem akkor ez a dobban történt.Láttam már ilyet smiley.
Privát üzenet küldése
SirPalya

Felhasználó avatara

Elküldve: 2012.12.01 20:36
Ez nekem kicsit magas, hogy a két henger ennyire hasson egymásra smiley
Hol jutna át olyan hő, hogy a nem dolgozó henger dobjában begyújtsa a a keveréket ?!! Egyedül a karburátor torokrésze a közös, ott meg ugye nincs annyira meleg (hála Istennek)smiley A Cruisernek meg biztosan két, egymástól független kéménye van.smiley

SirPalya
szekeres51

Lakóhely: Kecskemét
Regisztrált: 28.06.12
Elküldve: 2012.12.05 06:46
Kedves motoros barátaim!köszönöm a kipufogó dobbal kapcsolatos értekezéseiteket. Én is próbálom megfejteni a jelenséget. Ha meg lett hajtva, és ezáltal nagy hő keletkezett, akkor szerintem a kipufogó nyaknak is meg kellett volna égni.A volt tulaj sem tudja mi történt. szerinte nem hajtotta meg a motort. Tudnotok kell , hogy ez a motor sokat állt, és hébe-hóba használták. Én valami lerakódásra gondolok, ami a beindítás után begyulladt. Az interneten is több motort láttam ilyen beégéssel. Félő, hogy krómozás után ismét beég.
205941595 Privát üzenet küldése
csiga1

Felhasználó avatara

Elküldve: 2012.12.05 07:44
Szekeres az is lehet,hogy felakadt szivatóval mentek.Nem mindig fullad le ilyenkor(esetleg túlfolyó karbi val).A dobban maradt elégetlen benya, az ilyen kisköbcentis,de öblös kipuffogóban könnyen beindul a reakció, égni izzani kezd,pláne ha van benn a dobban egy kis olajsár,kokszlerakódás.
Pl suzuki savage,igaz az 650 es,de csühögő kis fodulaton járó gép,feltételek ugyan úgy adottak a kipuff belső koksz-olajsár izzására.
Ott szinte stenderd jelenség a dob foltszerű ,tenyérnyi darabon történő kikékülése.

Privát üzenet küldése
Oldal: 23 / 29 << < 20 21 22 23 24 25 26 > >>
Ugrás a fórumra:
Pontos idő
Eseménynaptár
<< 2022 Május >>
Ke Sz Cs Sz Va
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Nincs esemény

Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

gitmiki
2022.05.28 14:29
Jó hétvégét kívánok,igaz eső szegi kedvünk !

Csabi
2022.05.22 11:28
Sziasztok! ss250 gyújtás jeladó helyett van valamilyen más motoré ami jó bele. A Keeway már nem forgalmazza. Segítsetek! Áll a motorom.

KainJoci
2022.05.16 06:53
Szervusztok! A hét végén zarándoklat!!!

KainJoci
2022.05.01 05:35
Nagy-nagy szeretettel köszöntöm az édesanyákat!

gitmiki
2022.04.27 13:40
Itt az ősz újra meg újra,mikor lesz már motorosidő ?

Archívum
Rádió
Válaszd ki a rádiót a listából, és kattints az OK gombra

Copyright © CsaMoVáK