CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja

Ma 2022. május 29. vasárnap, Magdolna napja van.
Holnap Zsanett, Janka napja lesz.
"Klubtag szeretnék lenni. Mit tegyek?"
Kattints -> IDE!
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Navigáció
Főoldal
Hírek
Cikkek
Fórum
KRESZ
ELADÓ cuccok
GyIK
Letöltések
Linkek
Kapcsolat
Keresés
Eseménynaptár
Szavazás
Nagy divat manapság az okostelefon és a mobilinternet. Használsz mobilnetet az okostelefonodon?

Persze, mobilnet előfizetésem is van

Igen, néha-néha, de csak előfizetés nélkül

Okostelefont használok, de nem netezek rajta

Nincs okostelefonom, de tervezek venni egyet

Nem okostelefont használok

A telefon nem internetezésre való

Nincs mobilom

Mi az az okostelefon?

Szavazáshoz be kell jelentkezni

Eredmények
Archívum
Table 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't exist
Table 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't existTable 'csamovak_csamovak_honlap_v2.fusion_online' doesn't exist Vendég: 0
Nincs Online tag

Regisztráltak: 941
Nem aktiváltak: 0
Legújabb tag: feketug
Szótár
Fórumtéma megtekintése
CsaMoVáK - Csattogó Motoros Vándorok Klubja | Keeway motorok | Keeway chopperek
Oldal: 4 / 29 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Szerző RE: Land Cruiser 250
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara

Lakóhely: GYÁL
Regisztrált: 09.04.07
Elküldve: 2007.09.02 07:36
Ategnapi levelem amit egy óraalattszültemmeg valahol az interneten kering az elküldést valahol elhibáztam vagy sokvolt a karakter.Nemtudom bevallom férfiasan a számitógép nem az erősoldalam. Nos a lényeg az hogy átnyergeltem egy mástipusra de a kaliber az maradt.Ha a kétgép közötti külömbségre kiváncsi vagy tapasztalataimra hagyatkozva későbbi levélbe kitérünk rá.Előszóba csak annyit hogy a yamaha xvs 250 a várt eredményt nemhozta.A lánckerék hézagolással kapcsolatba csak annyit hogy nemszeretem ha kétkerekü légkalapácson motorozok.Nemtehetek róla ilyen vagyokTehát a lánckerék halkkattogással jelzi hogy a motor mozgásba van mégakkor is ha csak tolom kébzeld el ezt menetközbe amikor a sűrű kattogás párosul a lánc égtelensurlódó hangjával ezt nemtudom elviselni.Szeretem ha menetközbe csak a szél suhogását hallom.Hisz igy bármilyen apro zörajre reagálni lehe. Ami jelzi a motor rendellenes müködését.Végszóra elmondom hogy örömmel tölt el az a tény léteznek olyan motorosok akik nyiltan felmerik válalni önmagukat a klubb érdekébe. Üdv PapaMaci
csopixws 0670 2650369 Privát üzenet küldése
petya48
Örökös tag

Felhasználó avatara

Lakóhely: Budapest
Regisztrált: 02.11.06
Elküldve: 2007.09.02 11:11
Szia Papamaci!
Bocs hogy beledumálok de osztom a véleményed a lánc csörgésével kapcsolatban.Én is ezért is cseréltem le kardánosra /Yamaha drag star 650 / sokkal halkabb és kényelmessebb.Petya
pszucsp0113 +36 30/221-4785, Privát üzenet küldése
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.09.02 16:50
Szia Petyabátyám!
Bármennyire akartam nemjött össze hogy nekem is legyen kardános mocim.VLX VTX 600as Honda sedov volt az álmom ez csak álommarad lettbelőle Yamaha dragsztár de a kissebik 250es.2000KMrelvettem mosttartok 5000ezernél eddig tuti de azért az SS250 a moci ezt állitom. Üdv Papamaci!
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.09.02 17:02
Szia Petyabátyám!
Bármennyire akartam nemjött össze hogy nekem is legyen kardános mocim.VLX VTX 600as Honda sedov volt az álmom ez csak álommarad lettbelőle Yamaha dragsztár de a kissebik 250es.2000KMrelvettem mosttartok 5000ezernél eddig tuti de azért az SS250 a moci ezt állitom. Üdv Papamaci!
Dreamer

Lakóhely: Debrecen
Elküldve: 2007.09.02 18:16
A helyzet az, hogy én is nagyon rühellek minden rendellenes hangot. Sajnos a Keeway esetén rá kellett ébrednem, hogy vagy motorozok, vagy hallgatózok. Sajnos nálam van surrogás, kerepelés.

Szeretnék én ráébredni, hogy mi az oka, de sajnos aktív dolgozóként kevés az időm, hogy foglakozzam vele. Azért ezt a kihézagolás megnézem, konzultálok más gépész emberrel is.

Papamaci! Neked nem volt problémád a kuplunggal? Nekem az a gond (már előbb írtam róla), hogy vagy nem old rendesen, vagy megcsúszik, vagy mindkettő. Üres fokozatba tételkor is nagyon sokat kell játszani emiatt! Te találkoztál ezzel?

Miért éppen a Csamovák berkeiben maradtál? Hogyan találtál a klubra?

Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
dreamer_hu 30/463-25-24 http:\\debmot.extra.hu Privát üzenet küldése
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.09.03 16:53
Biztos próbálkoztálmár minőségi olajjal.De a lényeg volt e javitva a kuplungod ez elsődleges szempont a hibát könnyben belehet határolni.Alammellákkopása szerintem ilyen hibát nemokoz hogy egyszer csúszik egyszerfog.Az üressebesség kapcsolása még jó kuplungalis körülményes.
A klubbtagsággal kapcsolatba röviden.Mind ujdonsült SStulajdonos egypár éve magányosan löktem a kilómétereket motoros találkozóról motoros találkozóra de sehova nemmentembe csakk külső szemlélője voltam a dolgoknak mig egyszer megáltmelettemegy márkatárs megszolitott beszélgettünka mostani elnökűnkről lévénszó telefonszám csere bucsuzás egypárhét elteltével csörög a telefon jön a kérdés nemakarsz klubbtag lenni az alakuló klúbba.Ha valamit rosszul irtam ZLTN biztos kijavitja.Rendesa csapat ameddig lehet maradok akármilyen szekér van alattam. Üdv Papamaci!
Dreamer

Elküldve: 2007.09.03 17:25
Papamaci!

Jelen pillanatban Valvoline Durablend 4T 10W-40 van benne. Mesemondó javasolta, hogy legalább 20W olajat próbáljak meg. Jelen pillanatban ez még nem történt meg.
Nem tudom, hogy a kuplungot javította-e valaki,mert a motor még csak fél éve van nálam. Biztos, hogy a teljes kiemelés hiánya miatt nem lehet üresbe rakni rendesen, mert ha leállítom a motor akkor azonnal bekattan.

A következőt tapasztaltam még. Álló motornál beteszem fokozatba, behúzott kuplung mellett hallom, hogy fordítaná a motort, egy darabig és utána megindul.

Általában hidegen még megvan az üres, melegen már nehezebb (sőt ahogy gondolkodom, még a fokozatok is nehezebben kapcsolhatók).

Dreamer
"Belülröl bomlasztok! Megvárom, mig körbeépítenek, aztán belüröl is tudom verni a falat...!!!"
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.09.03 18:40
Akuplung bovdenről nem ejtettünk szót .Nehéz a kuplungot behuzni a vagy könnyű.Az én SS emen két ujjal belehetett húzni a kuplungot és akkor működikjol. Igaz minden zsezonkezdetén be olajoztam abovdent főleg a hajlatba a tengely előtt inekciós tűvel meglehet oldani de a kuplung karom is volt már beszorulva.Garis volt hiába vittem a szervizbe hogy kemény a kuplung az volta válasz ez ilyen kénytelen voltam otthon megkeresni a hiba okát és orvosolni.Ate esetedbe belekell nézned a kuplung szerkezetbe mert szerintem a kutya ottvan elásva szerelési hibára gyanakszom ha a kar bovden kuplung tengely nem szorul. Én kasztrol attevó 4t 10w 40est használtam három évig.Szerintem a valvolin tökéletes. Papamaci!
Szerkesztette: papamaci - 2007.09.03 18:44
Dreamer

Elküldve: 2007.09.03 20:08
Nagyon könnyű behúzni, én is szeretem karbantartani a gépsast.

Elszomorítottál, hogy szerinted az olaj nem lehet gond. Nos, 3000 Ft-on nem fog múlni, lecserélem Repsol 15W-50-re aztán meglátom. Mert valahogy összefüggésben van az olaj (blokk) hőmérsékletével.

Ha lenne időm legszivesebben szétszedném a kuplungszerkezetet. Sajnos idő hiányában egyelőre halasztgatom...
Köszi a tippeket!

Dreamer
Viva

Felhasználó avatara

Regisztrált: 24.05.07
Elküldve: 2007.09.05 10:20
Dreamer!
A bowdent se zárd ki a lehetőségek közül teljesen! Nekem is hasonló gondjaim voltak egy másmilyen kinai géppel. Én sem foglalkoztam a bowdennel, míg el nem szakadt. Bowdenessel kicseréltettem az egész belsőt, és láss csodát, jóval hosszabb úton emel ki! Az egypászmás bélt 7 pászmás, keresztsodortra cserélte, és minden happy! A hőmérséklet emelkedésére sem nyúlik! Szerintem egyszerűen a kínai bowden-belső húzásra nyúlik, és ezért nem emel ki eléggé!
Az olajak jelölése pedig az alábbi. A W elötti szám az olaj viszkozitását mutatja hideg időben, cSt-ben (centiStoch), a kötőjel utáni a nyárit. A 20W olajat pl 5°C alatt nem is ajánlják csak kopott gépekhez, annyira "vastag", a 30-ast pedig 35°C felett, mert "elvékonyodik". Én 5W-60 as fullszintetikust használok, (luxus) de inkább a 60-as szám miatt, hogy a pesti dugókban, mikor felforr a gép, akkor is legyen kenés! A kuplungom minden hőfokon egyformán működik.
Szerkesztette: Viva - 2007.09.05 10:21
Privát üzenet küldése
Dreamer

Elküldve: 2007.09.05 13:03
"Az egypászmás bélt 7 pászmás, keresztsodortra cserélte, és minden happy" - Nos ez nem igazán értem, nem tudom mi a 7 pászmás. De a kedvedért kicserélem a bowdent, van otthon egy brand NEW! Bár, nem nagyon hiszem...

Hm smiley Valami nem kerek... Mit kell tennie, ha elkopott a kuplungtárcsa?

Dreamer

Dreamer
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.09.05 14:49
Mindenesetre énis kiváncsi vagyok a végeredményre ha megjavult a kuplungod légyszi irdmeg. Apropó senki nemtervez kirándulást a hétvégén Halasra persze csak akkor ha motorozhatóidő lessz? Papamaci!
Viva

Felhasználó avatara

Regisztrált: 24.05.07
Elküldve: 2007.09.05 21:14
Dreamer írta:
"Az egypászmás bélt 7 pászmás, keresztsodortra cserélte, és minden happy" - Nos ez nem igazán értem, nem tudom mi a 7 pászmás. De a kedvedért kicserélem a bowdent, van otthon egy brand NEW! Bár, nem nagyon hiszem...

Hm smiley Valami nem kerek... Mit kell tennie, ha elkopott a kuplungtárcsa?

Dreamer

Ha elkoptak a tárcsáid, akkor nagy gázadásra meg-megcsúszik. (Meg akkor is, ha a rugók ájultak el!) Ha hullámos, akkor csinálhat ilyeneket, vagyis sokkal nagyobb úton emel ki, nem tudod beállítani, vagy csúszik, vagy nem emel ki.
A pászmákat a bowdenesnél láttam. A hagyományos az egysodrású, ha jól emlékszem 89 szálas sorony. A 7 pászmás belső olyan mint a darukötél. Több, jelen esetben 7 sodort szálból áll, amik külön-külön tizen-valahány szálból. A pászmákon belül a sodrás iránya fordított, mint a pászmáké, ezért erőhatásra kisebb a nyúlása, mint az egyszerűeknek. Ennek ára kétszerese volt az egyszerűének.
Én is csak azért javíttattam velük, mert nem volt új az országban. Csak azért írtam, hogy ezt sem lehet teljesen elvetni.
Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Lakóhely: Szeged
Regisztrált: 19.06.07
Elküldve: 2007.09.10 20:12
Ne fürgyé'le..!!! kezdeném ezzel..De most már van motorom!!! (és mától én sem fürdök le) Bocsi,de : JÓ a motorom!!!!
Szóval,mint tudjátok egy új motorhoz képest nagyon sok volt a problémám...de ez most (kopp-kopp-kopp) úgy néz ki,hogy megoldodott...(remélem végleg)
Aki ott volt Halason-vagy mondtam neki-(ellenfütty),az tudja,hogy új karbit kaptam a motorhoz,és abban reménykedtem..de nagyon..És bejött..(no,azért nem szeretném elkiabálni-de eddig jó)Szóval,ennek vákumos a suber állítása-állítja a szerelőm és igaza lehet,mert mikor elhoztam úgy viselkedett mint egy igazi motor..ment..nem is akárhogy.A párom( ő kisért haza autóval) közölt félúton,hogy ő bizony betarja a szabályokat...nem úgy mint én..lakott területen kívül.(khmm..persze..ott....csak ott)Tisztesen ment ma a moci..és úgy,hogy a nyeregben ebből nem vettem semmit észre..Régi vicc--Tudjtok,hogy miről ismerhető fel a boldog motoros..?...na,az én fogaimat a lehajtott plexi védete meg a rovaroktól..Persze sok mindent lehet most mondani és gondolni,de ha ezt az "állapotot" produkálja a motor..asszem "nem veszünk össze"..Ha pedig a műszaki probléma az ami érdekel,röviden: egy "hüly(j)e" kínai a vákummal működö suber elé berakott egy rugót...a suber ezért nem tudot lezárni..ergó, mindíg folyt a benzin a hengerekbe.Az új karbiba ami beépítésre került nem volt már rugó a suber elött..-ezt mondta a szerelőm.Bevallom,nem toom (még smileysmiley) hogy így van-é..de ami tény az az,hogy megy a motor..Most örömködöm..és használomsmileysmiley

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.09.10 20:17
ja...és kedves b zoli,ha még olvasod ezt az oldalt...nem olyan rossz a keeway...csak az kell,hogy jól rakják össze..és ha lehet az összerakás elsőre sikerüljön...smiley

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
papamaci
Örökös tag

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.09.11 14:47
Akkor mostmár semmi akadája az időjáráson kivül hogy a hétvégén lehessen dobni egy laza gurit.
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.09.11 18:36
A hétvégééén???? Már indulok is..smileysmileysmiley

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
b zoli

Regisztrált: 10.08.07
Elküldve: 2007.09.19 07:01
Sziasztok!
Igen olvasom-olvasnám az oldalt de nem voltam idehaza. Most jutottam időben ide. Remélem bejönnek a terveim és az elkövetkezendő hónapban összejön annyi lé , hogy egy Suzuki VL 800-ast vagy egy Yamaha XVS 650 Drag Star-t meg tudjak venni. Igaz nem vadonat újat de egy jó állapotú használtat. Mellesleg örülök, hogy jó a mocid és remélem a továbbiakban nem lesz semmilyen problémád. Kívánom neked , hogy még sokáig " NE FÜRGYÉ LE"
Tisztelettel:b zolismileysmiley
06 20 242 7711 Privát üzenet küldése
ritogy

Felhasználó avatara

Elküldve: 2007.09.19 21:17
Kedves b zoli!!

Legyen sikered a vásárláskor,találd meg az igazit...smileysmiley
Azért azt hozzá tenném,hogy tényleg jó a választásod...és azt is,hogy annyira nem rossz az LC...Bár..Bár vitathatatlan,hogy a japán "tesók"..khmm (na most megölnek majd ezért)...sokkal.."rátermettebbek",mint a kínai társuk..
DE!! Az LC nem rossz motor (az SS,sem)...lehet,hogy több a "bütykölnivaló"..de megérte..nekem, meg.Mint már korábban is írtam nekem nem volt szerencsém..ennyi. Ha egyszer jól rakják össze.....vár az úúúttsmileysmileysmileysmiley
Most,hogy megcsinálták sokkal (hogyis mondjam??)..másabb lett..Jó vele közlekedni....
Ami pedig a lefürdést illeti...ahogy mondtad,ha lessz lé,lessz motor és NEM LESSZ FÜRDÉS....!!!!
Szóval a mielöbbi nefürgyé'le-t neked is...

Nincs ki minden kerekem
Privát üzenet küldése
beppe

Elküldve: 2007.09.20 07:08
Volt alkalmam meghallgatni ritogy mester gépét a "megjavulása" óta, tanúsíthatom, hogy igazi V2-es, chopper-cruiser hangja lett. Gondolom a jól belőtt karbival mostmár úgy ég el a benzin, ahogy kell, és ettől olyan a hangja, amilyennek lennie kell...

Privát üzenet küldése
Oldal: 4 / 29 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Ugrás a fórumra:
Pontos idő
Eseménynaptár
<< 2022 Május >>
Ke Sz Cs Sz Va
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Nincs esemény

Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

gitmiki
2022.05.28 14:29
Jó hétvégét kívánok,igaz eső szegi kedvünk !

Csabi
2022.05.22 11:28
Sziasztok! ss250 gyújtás jeladó helyett van valamilyen más motoré ami jó bele. A Keeway már nem forgalmazza. Segítsetek! Áll a motorom.

KainJoci
2022.05.16 06:53
Szervusztok! A hét végén zarándoklat!!!

KainJoci
2022.05.01 05:35
Nagy-nagy szeretettel köszöntöm az édesanyákat!

gitmiki
2022.04.27 13:40
Itt az ősz újra meg újra,mikor lesz már motorosidő ?

Archívum
Rádió
Válaszd ki a rádiót a listából, és kattints az OK gombra

Copyright © CsaMoVáK